MEGHAN MARKLE'IN KİTAP HEYECANI

Meghan Markle ve Prens Harry’nin biyografisi, Kraliyet Ailesi'nden ayrılma nedenlerini açığa çıkaracak…

Meghan Markle, kendisi ve Prens Harry’nin biyografisinin daha erken yayınlanmasını istiyor. Kraliyet Ailesi'nden ayrılma nedenlerini daha iyi açıklayacağını düşündüğü için kitabın yayın tarihini öne alan almak isteyen Markle, bu biyografi ile yeni bir sayfa açacaklarına inanıyor. ‘Finding Freedom: Harry, Meghan and the Making of a Modern Royal Family’ (Özgürlüğü Bulmak: Harry, Meghan ve Modern Bir Kraliyet Ailesi'nin Oluşumu) adındaki biyografi Omid Scobie ve Carolyn Durand tarafından yazıldı. 11 Ağustos’ta online olarak yayınlanacak kitap 20 Ağustos’ta fiziksel olarak satın alınabilecek. Daily Mail’in haberine göre yayın tarihini öne almak isteyen Markle, dünyaya Kraliyet Ailesi'nden ayrılma sebeplerini en açık dille anlatmak istiyor. Hayatının bir peri masalı olmadığını göstermek isteyen Markle, kendisi hakkında oluşan ‘diva’ söylemlerini yıkarak ne kadar içten bir insan olduğunu göstermek istiyor. 


Geçtiğimiz Ocak ayında dünyayı şaşırtan Meghan Markle ve Prens Harry, Kraliyet Ailesi'nden ayrılacaklarını açıklayarak finansal olarak bağımsız olacaklarını duyurmuşlardı. İngiltere ve Kuzey Amerika arasında gidip geleceklerini belirten çift, önce Vancouver’da yaşamaya başlamış ancak COVID-19 salgınından sonra Kaliforniya’ya taşınmışlardı. Kanada’nın sınırlarını kapatması üzerine Tyler Perry’nin $150 milyon değerindeki özel uçağı ile Beverly Hills’deki $18 milyon değerindeki evlerine taşınan Meghan Markle, Prens Harry ve Archie, izolasyon sürecini burada geçiriyorlar. 

Zengin çevreleri ve lüks yaşantılarının yanı sıra kendisi hakkında oluşan önyargıları ortadan kaldırmak isteyen Markle, biyografileri ile yeni bir başlangıç yapabileceklerine inanıyor. Okuyucuların kendisini en savunmasız halinde göreceğini belirten Markle’ın arkadaşı Daily Mail’a “Bence Meghan insanların onun için üzülmesini yada en azından ona ve yaşadığı her şeye merhamet duymalarını istiyor, çünkü yaşadıkları hiç de peri masalı gibi değil,” dedi.

 (Getty Images)

Kitabın yazımında oldukça söz hakkı olduğu söylenilen Markle, tüm ince detaylar ile ilgilenmiş. Yazarlardan Omid Scobie, “Onların çevresinde olabildiğince çok etkinliğe katıldım ve hayatlarındaki birçok insan ile konuştum bu nedenle altına bakılmayan taş kalmadı” diyerek biyografide yazanların gerçekleri yansıttığının altını çizdi. Kitabın açıklamasında “Çok az insan Harry ve Meghan’ın gerçek hikayesini biliyor” yazarken, biyografinin söylentileri ve yanlış anlaşılmaları ortadan kaldıracağı ekleniyor. 

Çifte en yakın kaynaklardan yararlanan biyografinin, Sussex Düşesi ve Dükünün dürüst, içten, özgüvenli, ilham kaynağı olan ve ileri düşünen bireyler olduğunu kanıtladığı belirtiliyor. Gelenekleri yıkmaktan çekinmeyen Markle ve Harry, spot ışıklarından uzak bir yol seçerek dünyada fark yaratmak istiyorlar. 

Tyler Perry ve Oprah Winfrey (Getty Images)

Perry’nin Beverly Hills’deki evinde kalan Markle ve Prens Harry, daha önce hiç Tyler Perry ile görüntülenmemişlerdi. Perry ile Oprah Winfrey aracılığıyla tanıştıkları düşünülen Markle ve Prens Harry’nin Beverly Hills’deki malikaneyi kiralayıp kiralamadıkları bilinmiyor. Los Angeles yaşantılarını olabildiğince gizli tutmaya çalışan Prens Harry ve Markle, Tyler Perry’nin özel güvenlikli evinde kalıyorlar. Los Angeles en gözde bölgesinde kalan Prens Harry, Meghan Markle ve Archie’nin Tyler Perry’nin evinde misafir olarak kaldıkları tahmin ediliyor.