MEGHAN MARKLE’IN NETFLIX PROJESİ İPTAL OLDU

Netflix, Sussex Düşesi’nin animasyon serisi prömiyerini iptal etti.

Sussex Düşesi’nin animasyon serisi Netflix’te gösterilmeyecek. Prens Harry ile birlikte yaptıkları Netflix anlaşmasının bu parçası olan animasyon serisinin prömiyeri iptal edildi. Meghan Markle’ın yapımcı olarak yer aldığı animasyon serisinin başlığının ‘Pearl’ olacağı tahmin ediliyordu. Tarihteki önemli kadınların izlerinden giderek farklı maceralara dahil olan 12 yaşındaki bir kız çocuğunu anlatan seri son anda Netflix’in kararı ile iptal edildi. 

Deadline’ın haberine göre Netflix ile hala yapım aşamasında olan animasyon serisi Sussex Çifti’nin Archewell Productions adlı yapım şirketlerinin ilk animasyon şovu olacaktı. Geçtiğimiz haftalarda üyeliklerde düşüş yaşadıklarını duyuran Netflix, iki ayrı animasyon serisinin prömiyerini daha iptal etmişti. 

Sussex Düşesi’nin ‘Pearl’ adlı animasyon serisi iptal olsa da Prens Harry’nin ‘Heart of Invictus’ adlı belgesel serisinin yapımları hala devam ediyor. Invictus Games oyunlarına katılan sporcuların yolculuklarını takip eden ‘Heart of Invictus’ belgesel serisi yakın bir süre sonra Netflix’te olacak.

’Pearl‘ animasyon serisinin ne zaman prömiyer yapacağı veya yapıma devam edilip edilmeyeceği bilinmese de, şovun ilk duyurusu geçtiğimiz Temmuz ayında yapılmıştı. “Tıpkı onun yaşındaki birçok kız gibi, kahramanımız Pearl günlük şeylerle mücadele ederken kendisini tanımaya çalışıyor,” diyen Markle, “Archewell Productions’ın izlenim platformu Netflix ile iş birliği yaptığı için çok heyecanlıyım. Tarihteki inanılmaz kadınları kutlayan bu animasyon serisini ekranlara taşıyacağımız içiin çok mutluyum” diye eklemişti.