MEGHAN MARKLE’IN YILLIĞINDAKİ DETAY

Markle’ın lisede kullandığı söz şimdi olduğu kadını çok iyi özetliyor!

Meghan Markle’ın İngiliz Kraliyet Ailesi'ne adım atmadan önce başlayan olay çizelgesi, Sussex Çiftinin Kraliyet Ailesi'nden ayrılma kararlarına rağmen aynı hızda devam ediyor. Tüm haksız iftiralara ve ayrımcılığa dayanamadığını söyleyen Sussex Düşesi Meghan Markle, Oprah Winfrey’e medya ve halkın eleştirilerinin psikolojisine etkisini anlattı.

Meghan ile ilgili eleştirilerin çoğu haksız ve iğneleyici olması ile birlikte, genelde Markle hakkında gizli bir gündemi olduğu ve İngiliz Kraliyet Ailesi'ne girmesinin de “sosyal tırmanıcı” olması sebebiyle olduğu söyleniyordu. Ancak Markle’ın okul yıllığı fotoğrafı Sussex Düşesinin her daim zorluklara karşı mücadele ettiğini kanıtlıyor.  

2 Nisan 2020’de Meghan’ın lise yıllarındaki yıllığından bir fotoğraf paylaşan ‘After Work Drinks’ adlı podcast yayını, aynı zamanda Düşesin kullandığı alıntıyı da açıklamıştı. Amerika’nın First Lady’si Eleanor Roosevelt’in bir alıntısını yazan Markle, “Kadınlar çay poşetleri gibidir: Sıcak suya girene kadar ne kadar güçlü olduklarının farkına varmazlar,” sözünü tercih etmiş! Bu alıntı, Markle’ın şu günlerde yaşadıkları için çok doğru olduğunu söyleyebiliriz. Oprah Winfrey ile duygusal röportajı sırasında İngiltere’deyken mental sağlık sorunları ile mücadele ettiğini itiraf eden Markle, Prens Harry ile birlikte Kraliyet Ailesinden ayrılma kararlarının en büyük etkenlerinin yıpranan psikolojisi olduğunu ekledi. 

Kraliyet Ailesi'nden beklediği desteği görmediğini söyleyen Sussex Düşesi, “Evet, bir kırılma noktası vardı. Hiçbir çözüm göremiyordum. Geceleri oturup, ‘Bunun nasıl sonuçlandığını anlayamıyorum’ diye düşünüyor ve bunu göremiyordum. Ama bu hislerim annem veya arkadaşlarım beni ağlayarak arayıp ‘Meg, seni korumuyorlar,’ dedikleri zaman daha çok yoğunlaşıyordu. Ve tüm bunların sadece nefes aldığım için olduğunu fark ettim,” dedi. “Bakın, o zamanlar bunu itiraf etmeye çok utanıyordum, özellikle Harry’e çünkü onun ne kadar kayıp yaşadığını biliyorum,” diyen Markle, “Ama bunu söylemesem yapacağımı biliyordum ve artık yaşamak istemiyordum. Ve bu çok açık, gerçek ve ürkütücü bir düşünceydi,” diye ekledi. Tüm bunları yaşarken yardım alamadığını söyleyen Markle, “Harry’nin beni nasıl kucakladığını hatırlıyorum ve Kraliyet Ailesine gidip yardım almaya ihtiyacım olduğunu, daha önce böyle hissetmediğimi ve yardım almak için bir yere gitmem gerektiğini söyledim. Ve bana bunun mümkün olmadığını, Kraliyet Ailesi için hoş bir durum olmadığını söylediler,” diyerek Kraliyet Ailesi'nin destek almasını önlediğini belirtti.