MERYL STREEP “TOKSİK MASKÜLİNİTE” TERİMİNE KATILMIYOR

“Hepimiz aynı gemideyiz!”

Big Little Lies dizisinin ikinci sezonu çok yakında yayınlanacak ve şovun sevilen oyuncuları  bir süredir tanıtım gezileri ile çok yoğun. Vanity Fair’in röportajında konuşan ünlü oyuncuların tek konusu popüler dizi değildi! Reese Witherspoon, Laura Dern ve Nicole Kidman ile basın tanıtımında konuşan Meryl Streep, “toksik maskülinite” sözüne inanmadığını anlattı. 

Diziyi izlemekten keyif aldığını söyleyen. bir erkek hayranına cevap veren Streep, hayranının severek izlediği bir dizi bulmasına sevindiğini söyledi. Daha sonra “toksik maaskülinite” gibi damgaların her iki cinsiyete de faydasız olduğunu belirten Streep, “Bazen canımızın acıdığını düşünüyorum. Erkeklerin canını bir şeye “toksik maskülinite” diyerek acıtıyoruz,” dedi. 

“Bu iki kelimeyi bir arada kullanmanın bir faydası yok çünkü bazen kadınlar da çok ‘toksik’ olabiliyor. Bu toksik insanlar olmalı. İyi yanlarımız da var kötü yanlarımız da. İnsanlar arasında direkt bir iletişim sağlamaya çalışıyoruz ve bence damgalar, katetmeye çalıştığımız yolda hiç yardımcı olmuyor. Hepimiz aynı gemideyiz. Bunu beraber başarmalıyız,” diye ekleyen Streep, günümüzde “toksik maskülinite” tamlamasını kullanmanın tehlikelerini de anlattı. Çoğu zaman şiddet ve kadın düşmanlığına yorulan bu söz, The Good Men Project’e göre “şiddet, cinsiyet, durum ve saldırganlık tarafından tanımlanan erkekliği belirleyen dar ve baskıcı bir erkeklik tanımıdır.”