MICHAEL JORDAN’IN EŞİ VE ÇOCUKLARI NEDEN ‘THE LAST DANCE’ BELGESELİNDE YOK?

‘The Last Dance’ belgeseli hakkında ilginç bir detay…

Küresel pandemi süresinde Netflix’te ‘The Last Dance’ adında bir belgesel yayınlandı. 10 bölümlük bu mini ESPN serisi Michael Jordan’ın Chicago Bulls takımı ile final sezonunu konu alıyor. Çıktığı andan itibaren herkesin ilgisini çeken ‘The Last Dance’ belgeseli daha önce görülmemiş kayıtlar ve röportajlar ile dolu. 100’ün üzerinde kayıdın yer aldığı belgeselde dikkatimizi çeken şeylerden biri ise Jordan’ın eşi Yvette Prieto ve çocukları Jasmine, Marcus, Jeffrey, Ysabel ve Victoria’nın hiç bir röportajda yer almaması. Eski eşi Juanita Vanoy’dan olan Jeffrey (Kasım 1998 doğumlu), Marcus (Aralık 1990 doğumlu) ve Jasmine’in (Aralık 1992 doğumlu) yanı sıra Jordan’ın, 2013’de evlendiği eşi Yvette Prieto ile Şubat, 2014’te doğan ikiz kızları Victoria ve Ysabel var. Peki Jordan’ın ailesi neden belgeselde yok? Yönetmen Jason Hehir’in açıklamalarına göre belgeselin konusu için aile ile röportajların yer almasına gerek duyulmamış. 
"Bu konuda eşi veya çocuklarının görüşüyle ilgilenmedim. İstediğimiz öykü anlatıcılarımız vardı ve hikayeyi her açıdan ele almış gibi hissettim,” diyen Hehir, The Athletic’ten Richard Deitsch’e bir demeç verdi. Basketbol efsanesinin çocukları serinin bir parçası olmasa da babalarının tarihe yazılan sahnelerini ekranda izleyerek birçok şey öğreniyorlar. Seri çekilmeye başlandığında henüz 5 yaşında olan Jasmine, NBA.com'a verdiği açıklamada her Pazar günü yeni bölümleri heyecanla beklediğini ve babasına bir sürü sorusu olduğunu söyledi. “Durmaksızın ona mesaj atıyorum. Sanırım’ Bunlar oldu—bana düşüncelerini anlat,’ demediğim bir Pazar günü ve yeni bir bölüm yok,” diyen Jasmine babası hakkında birçok yeni şey öğrendiğini söyledi. 

Maçları izledikten sonra babasının karakteri hakkında yeni şeyler öğrendiğini ekleyen Jasmine, “Basketbol yönünü ve elde ettiği tüm övgüleri bir kenara alırsak, babamın baskıları ve beklentileri kendi üzerinde yük oluşturmadan bunlardan tezahür ettiğini öğreniyorum. Kesinlikle onun bu rolü üstlendiğini, bu rolü benimsediğini, ondan kaçmadığını ve oyunu oynamak için en büyük oyuncu haline geldiğini gördüm. Çünkü hep bunu yapmak istiyordu,“ dedi.