MICHELLE OBAMA GENÇLERE DESTEK OLUYOR!

Obama, Instagram’ın IGTV platformunda yeni bir mini-seri yayınlayacak…

Michelle Obama, Instagram’ın IGTV video platformunda ilginç bir proje başlatıyor. Gençleri kariyer ve üniversite planları konusunda motive etmek için yaratılan video serisi, ilk sene üniversite öğrencilerinin deneyimlerini içeriyor. Ocak ortasında yayınlanmaya başlanacak olan 6 bölümlük mini-seri, Haziran 2020’ye kadar sürecek. Dijital haber kanalı ATTN ile bir araya gelen Obama, ‘A Year of Firsts,’ (İlklerle Dolu Bir Yıl) adlı serisinde üniversite öğrencilerinin yaşamlarını inceleyecek. 

“Ailemde ilk üniversiteye giden nesil olarak, akademik hayallerinizi gerçekleştirmenin ne kadar zor olduğunu biliyorum. Bu nedenle öğrenciler ile gurur duyuyorum. Onlar, hikayelerini paylaşarak kendileri gibi gençlere üniversitenin ilk yılı hakkında zorlukları ve güzellikleri gösterme konusunda yardım ediyorlar. Kendileri gibi zorluklar yaşayan gençler, bu platform ile bir destek sistemi oluşturabilirler,” diyen Michelle Obama, daha çok gencin üniversiteye gitmesini sağlamayı hedefliyor. 

ATTN ile beraber yapılan bu seri, Michelle Obama’nın Beyaz Saray’da olduğu dönemde kurduğu 'Reach Higher’ vakfı partnerliğinde sunuluyor. Üniversite alım sürecinde eşitliği sağlamak için kurulan bu vakıf, gençlerin daha iyi bir eğitim almasını istiyor. Çoğunlukla genç nesiller tarafından kullanılan Instagram üzerinden daha çok öğrenciye ulaşmayı hedefleyen ATTN ve Obama, üniversite eğitimini rahat geçirmek için tüyolar veriyorlar.