MICHELLE OBAMA'DAN MEGHAN MARKLE'A DESTEK

Michelle Obama, Meghan Markle ve Prens Harry'nin geçen hafta Oprah Winfrey'e verdiği ve ABD genelinde 17 milyondan fazla insanın izlediği röportaja dair düşüncelerini açıkladı.

Michelle Obama, Jenna Bush Hager'e verdiği röportajda," Kamu hizmeti, parlak, keskin, sıcak bir spot ışığı ve çoğu insan bunu anlamıyor ve anlamamalı "dedi. "Her zaman aklımda tuttuğum şey, bunların hiçbirinin bizimle ilgili olmaması ve hizmet ettiğimiz insanlarla ilgili olması. Üzerimdeki dikkati göz ardı etmeye ve hizmet etmek için burada olduğumuz insanlara odaklamaya çalışıyorum."

Jenna, Michelle Obama’ya Meghan Markle’ın “Oğlum Archie doğduğunda ten renginin ne kadar koyu olacağına dair konuşuyorlardı ve bu onları endişelendiriyordu.” açıklamaları hakkındaki düşüncelerini sordu. Michelle, "Irk bu dünyada beyaz olmayan insanlar için yeni bir mesele değil ve bu yüzden endişelerini ve duygularını duymak, bunların açıkça ifade edilmesi sürpriz değildi," dedi. “İlk düşündüğüm aile. Onların iyileşmesi ve bağışlanması için dua ediyorum. Bunun hepimiz için bir ders olması adına kullanılabilmesini diliyorum.” dedi.

Meghan ve Harry'nin röportajından sonra Buckingham Sarayı, Kraliçe II.Elizabeth adına son derece kısa bir açıklama yaptı ve "özellikle ırkla ilgili sorunlar" hakkında endişelendiğini belirtti. Ancak, Gayle King'e göre, Harry son zamanlarda hem Prens Charles hem de Prens William ile konuştu ve bu konuşmalar çok verimli geçmedi. Bu açıklamadan bağımsız olarak Prens William da Kraliyet ailesinin ırkçı bir aile olmadığını söylemişti.