MICHELLE OBAMA'NIN IGTV ŞOVU

Michelle Obama okula geri dönüyor!

Eski First Lady'nin A Year of Firsts adlı şovu, ABD'de 4 eyaletten (Kuzey Carolina, Kaliforniya, Washington D.C. ve Alabama) 4 üniveriste birinci sınıf öğrencisinin, üniversite hayatına alışma süreçlerini inceleyecek.

Forbes'un haberine göre Obama'nın büyük projesi, Ocak ayınının ortalarında IGTV üzerinden yayınlanacak. 6 bölümlük dizi Haziran sonuna kadar yayınlanacak. Bu proje, 2014 yılında eski First Lady'nin Beyaz Saray gündeminin bir parçası olarak başlayan, gençleri yüksek öğretim görmeye teşvik eden Obama's Reach Higher adlı girişim ile ATTN medya şirketinin işbirliğiyle ortaya çıktı.

Michelle Obama: "Ailemde üniversiteye giden ilk kişi olarak, bu büyük adımı atmanın ve akademik hayallerinizi izlemenin ne kadar korkutucu olabileceğini biliyorum. Bu yüzden, bu öğrencilerle gurur duyuyorum. Hikayelerini paylaşarak, başkalarına üniversitenin ilk yılında yaşadıkları iniş çıkışların, herkesin yaşadığı bir şey olduğunu görmelerine yardımcı oluyorlar—ve benzer zorluklarla karşılaşan diğerleri için de destekleyici bir topluluk oluşturuyorlar."

Forbes'un haberine göre, dizi finansal zorluklardan ruh sağlığına ve akademik strese kadar her şeyi konu alacak. Michelle Obama, Beyaz Saray'dan ayrıldığından beri kendini oldukça meşgul tutuyor. 2018'de anılarından oluşan kitabı Becoming'i çıkarttı ve Netflix ile film ve dizi üretmek için bir prodüksiyon anlaşması imzaladı. Bu anlaşma bünyesinde çıkan ilk proje, 2019'da çıkan American Factory adlı belgeseldi ve bu ödül sezonunda göz ardı edilen yapımlardan biri oldu.