MILEY CYRUS, ‘HANNAH MONTANA’ DÖNEMİNDE YAŞADIKLARINI ANLATTI

"Hannah Montana olmadan kimsenin umrunda değilsin."

Miley Cyrus, şu an 28 yaşında ve Disney’deki ‘Hannah Montana’ günlerinin üzerinden uzun bir zaman geçti. Ancak bu Cyrus’un hala geçmişe dönüp bakmadığı anlamına gelmiyor. Geçtiğimiz Cuma günü Spotify’daki ‘Rock This with Allison Hagendorf’ podcast yayınına katılan Cyrus, “Kimlik krizi derseniz,” diyerek söze başladı ve ‘Hannah Montana’ serisinden nasıl etkilendiğini anlattı. 

2006-2011 seneleri arasında Disney Channel’ın ‘Hannah Montana’ dizisinde başrolde olan Cyrus, bu diziye başladığında henüz 14 yaşındaydı. “Hannah tıpkı benim olduğum karakter gibi ve aslında şovun konseptinde olduğu gibi ikinci kişiliği olan bir karakterdi ve eğer bu değişen egoya sahipseniz o zaman değerliydiniz. Milyonlarca hayranın var, dünyanın en büyük yıldızısın ve kendime benzettiğim konsept de şuydu; peruğum olmadığında kimse beni umursamaz, artık yıldız değilim” diyen Cyrus, dizide canlandırdığı karakteri kendisi ile fazlasıyla özdeşleştirdiğini söyledi. 

‘Hannah Montana’ serisinin çekildiği yıllarda kendisine çok acımasız davrandığını itiraf eden Cyrus, “Şu düşünce aklıma kazınmıştı, ‘Hannah Montana olmadan kimsenin umrunda değilsin.’ Ve aslında konsept buydu,” dedi. Aklındaki bu düşünceleri kırması gerektiğini söyleyen Cyrus, “Belki de bu yüzden o zamanlar adeta kendimin kurgu bir versiyonunu yaratmıştım. Asla kendim olmayan bir karakter yaratmadım ama insanların beni nasıl gördüğünün farkındaydım ve belki de biraz bununla oynadım,” dedi.  


2019’da Elle Amerika’ya konuşan Cyrus, 26 yaşında kariyerinin tüm adımlarına baktığını ve artık hayran kitlesini ve platformunu farkındalık yaratmak için kullanmaya karar verdiğini söylemişti. İklim değişikliği, kadın hakları ve aktivizm üzerine yoğunlaşmak istediğini söyleyen Cyrus, empati kurarak korumaya ihtiyacı olan insanlara yardım edeceğini eklemişti. Bu dönemde ‘Black Mirror’ serisinde Ashley O adında bir pop yıldızını canlandıran Cyrus’un oynadığı rol Hannah Montana’ya çok benzetilmişti. “Bu karakter benim. Her zaman yaptıkları gibi biraz değiştirdiler ama sektör zaten oldukça karanlık,” diyen Cyrus, “Bazı zamanlar gerçekten kendimi Ashley O gibi hissettiğim oldu. Hala bile oluyor” diye eklemişti.