MILLIE BOBBY BROWN'UN UNICEF ZIRVESİNDEKİ İLHAM VEREN KONUŞMASI

Millie Bobby Brown, UNICEF'in 20 Kasım Evrensel Çocuk Günü adına düzenlediği zirvede Birleş Milletler binasında bir konuşma yaptı.

Millie, UNICEF'in en genç İyi Niyet Elçisi ve çalışmaları, eğitimden şiddete kadar dünyanın dört bir yanındaki gençleri etkileyen Çocuk Hakları ve sorunları hakkında farkındalık yaratmayı içeriyor. Çarşamba günü düzenlenen zirvede kürsüye, UNICEF Büyükelçisi David Beckham tarafından davet edillen Millie Boby Brown, "Bu işin peşini bırakmayacağım" diyerek başladı sözlerine.

Ayrıca, çok önem verdiği zorbalık hakkında da konuşma fırsatı buldu. Brown, "David gibi ben de hayatta çok şanslı oldum. Hiçbir şeyi hafife almıyorum. Aynı zamanda savunmasız olmak nasıl bir şey biliyorum. Okulda, bir grup öğrenci tarafından zorbalığa uğruyordum." Brown konuşmasında sosyal medyanın "Zorbalık ve taciz yeri olmak zorunda olmadığını" da belirtti. 

Sözlerine, birçok farklı soruna politikacıların dikkatini çekmek için kafa tutan gelecek nesilden bahsederek devam etti. 16 yaşındaki iklim değişikliği aktivisti Greta Thunberg'i çabaları için övdü, "dünyanın dört bir yanından seslerini duyurmayı talep eden on binlerce genç insan, şuan burada benimle.  Greta'nın mesajı her Cuma günü, binlerce çocuk ve genç insan sınıflarını terk ederek dünyanın tepkisizliğini protesto ettiğinde yankılanıyor. Onun gibi gençler, dünya liderlerinin duyması, dinlemesi ve harekete geçmesi için bağırıyorlar."