YENİ BİR KADIN SÜPER KAHRAMAN GELİYOR!

Erkek süper kahramanların önde geldiği Marvel’da yepyeni bir süper kahraman ile tanışıyoruz! Disney+ platformunda yayınlanacak olan yeni ‘Ms. Marvel’ serisinde Kamala Khan kahramanını izleyeceğiz.

 Jersey’de yaşayan 16 yaşındaki Pakistanlı-Amerikalı Müslüman Khan’ın hikayesini anlatacak yeni seri şimdiden Marvel hayranlarının ilgisini çekmeyi başardı!

İlk olarak 2014’te Marvel çizgi romanlarında görülen Kamala Khan’ın hikayesinin ekranlara taşınmasının uzun süredir devam eden bir proje olduğu söylenirken, böyle bir karakterin süper kahraman olması çeşitliliğin arttığının göstergesi oldu. Geçtiğimiz sene Marvel Studios Başkanı Kevine Feige, ‘Ms. Marvel’ serisinin söylentilerini doğrulayarak, hikayenin Bisha K. Ali tarafından yazıldığını söylemişti. Deadline’ın haberine göre geçtiğimiz hafta başrol oyuncusunu seçen ‘Ms. Marvel’ serisi hakkında bilmeniz gerekenleri aşağıda görebilirsiniz…

‘MS. MARVEL’ HİKAYESİ NEDİR?

Kendi süper güçlerine erişmeden önce Avengers karakterlerine hayran olan Kamala Khan’ın hikayesini anlatan ‘Ms. Marvel’ G. Willow Wilson tarafından yaratıldı, Adrian Alphona tarafından çizildi ve Sana Amanat ve Steve Wacker tarafından düzenlendi. 

Ms. Marvel (Marvel)

Tam olarak süper kahraman güçlerine sahip olan Kamala Khan’ın etkileyici becerilerinin canlı-aksiyon temasına çok uygun olduğunu söyleyen Wilson, yönetmenler Adil El Arbi, Bilall Fallah Oscar Ödüllü Sharmeen Obaid-Chinoy ve Meera Menon ile bir araya geldi. 

SERİNİN BAŞROLÜNÜ KİM OYNAYACAK?


Deadline’ın haberlerine göre uzun ve zorlu bir seçim sürecinden sonra genç oyuncu Iman Vellani, Kamala Khan karakterine hayat verecek. İlk defa seyirci karşısına geçmeye hazırlanan Vellani’nin bu seri ile kariyerinde büyük kademeler katedeceği tahmin ediliyor. 

BİRÇOK ÜNLÜ ‘MS. MARVEL’ İÇİN HEYECANLI!

‘Ms. Marvel’ serisi için çalışmalar devam ederken birçok ünlü, kadro ve konuya övgü yağdırdı. ‘The Eternals’ adlı Marvel filminde Pakistanlı bir süper kahramanı canlandıran Kumail Nanjiani, “Ms. Marvel’ı oynayacak ismi gördüm ve gözlerim doldu. Tebrikler Iman Vellani! Çalışmaların çok fazla insan için çok büyük anlamlar taşıyacak, buna ben dahilim. Sabırsızlıkla bekliyorum,” diyerek Twitter üzerinden bir paylaşım yaptı. 

‘Ms. Marvel’ çizgi romanlarını okuduğunu söyleyen Mindy Kaling ise, “Bu zor zamanlarda #MsMarvel karakterini (Pakistanlı Amerikalı genç bir süper kahraman!) oynayacak kişinin genç oyuncu Iman Vellani olduğunu duymak çok sevindirici. Tebrikler! Seni şovda görmek için sabırsızlanıyorum!” dedi. 

‘MS. MARVEL’ NE ZAMAN YAYINLANACAK?

Özel olarak Disney+ platformunda yayınlanacak olan süper kahraman serileri arasında yer alan ‘Ms. Marvel,’ Marvel filmlerinin ardından bir bekleme listesine girecek. Şimdilerde ‘WandaVision,’ ‘Hawkeye,’ ‘Loki’ ve ‘Falcon and the Winter Soldier’ gibi bir sürü süper kahraman filmine hazırlanan Marvel aynı zamanda ‘Black Widow,’ Tatiana Maslany’nin başrolde oynadığı ‘She-Hulk’ ve Natalie Portman’ın başrolde olduğu ‘Thor: Love and Thunder’ gibi birçok kadın süper kahraman projesine hazırlanıyor. 

Çekimlerin İlkbahar 2020’de başlanması beklenirken, birçok film ve dizi projesi gibi ‘Ms. Marvel’ serisinin prodüksiyonu pandemi sebebiyle ertlendi. Serinin 2022’de vizyona girmesi beklenirken şimdilik Marvel’ın yeni kadın süper kahraman projelerini izleyebilirsiniz!

Etİketler