MUTLAKA SİYAH

MUTLAKA SİYAH

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 29 Ekim 2014
MUTLAKA SİYAH


Giyinmek, kıyafet seçimi söz konusu olduğunda çok düşünmenin iyi fikir olmadığını anlatan stil ve alışveriş danışmanı Lian Kebudi'yle evinde buluştuk. “Eğer giyinmem uzun sürüyorsa orada bir yanlışlık vardır” diyen Lian Kebudi'yle stilini konuştuk.

Stilinizi en iyi tarif eden parçalar neler?


Feminen, klasik, 90'lardan ilham alan parçaları seviyorum.

Yıllar önce stiliniz şekillenirken sizi etkileyen, örnek aldığınız bir insan oldu mu?


Teyzem aksesuvar ve “bijoux” konusunda inanılmaz bir zevke ve göze sahip, ondan çok fazla şey öğrendim. Evine gittiğimde tüm takılarını denediğimi hatırlıyorum.

Size ve stilinize ne ilham verir?


Seyahatler benim için inanılmaz bir ilham kaynağı. Seyahat sonrası yeni bir kültürle karşılaşmışsam, ki genelde seyahat amacım odur, etkisinde kalırım ve bu, stilime az da olsa yansır.

Sizin için şık olmak ne demek?


Şık olmanın yarısı giydiğiniz kıyafetler, diğer yarısı duruşunuz, el ve vücut hareketleriniz ve tabii kıyafetinizi tamamlayan saç ve makyajdan gelir. Şıklık, benim için klasik, natürel ama iddialı bir duruştur. Abartı ve zorlama bir kıyafet benim şık tanımıma uymaz.

Uzak durduğunuz bir desen veya kesim var mı?


Dolgu topuktan bugüne kadar hep uzak durdum ama asla giymem diyemeyeceğim. İnsan yıllar içinde değişiyor, gelişiyor, dün sevmediğin bir şeyi bugün severek giyebiliyorsun. Genelde renk ve desene çok yakın değilim ama şu an Peter Pilotto ve Givenchy'nin desenli elbiselerini; Burberry Prorsum'un kocaman yeşil lacivert panço şallarını heyecanla bekliyorum.

O gün ne giyeceğinize nasıl karar veriyorsunuz?


Genelde giymek istediğim bir parçayla başlarım. Bu bir aksesuvar ya da bluz veya ayakkabı olabilir. Bazen hava durumuna göre, bazen sadece kendimi iyi hissetmek için giyinirim. Önce saç ve varla yok arası makyaj yapıp ne giyeceğime karar vermek çabuk olmamı sağlar. Giyinmem uzun sürüyorsa orada bir yanlışlık var. Bu konuda çok düşünmek iyi değildir.

Nasıl alışveriş yaparsınız?


Alışverişim yüzde 90'ı internet'ten. Her şeyi bulabiliyorum, ne istediğimi biliyorum. Üç dört yıldır denemeden ayakkabı, mayo, ceket, gece elbisesi alıyorum ve Türkiye'de olmayan parçalara sahip olabiliyorum. Türkiye'den çok az alışveriş yaparım. Stilim çok belirgin olduğu için sezonda ekleyeceğim birkaç parça bana yeterli oluyor. Tüm internet sitelerinde “wishlist”lerimde (arzu ettiklerim listesi) beni bekleyen ürünler oluyor. Onları zaman içinde, bazen indirimden satın alıyorum. Ve aldığım her parçayı çok uzun süre kullanıyorum. Paris alışveriş için gitmeyi sevdiğim tek şehir.

Gardırobunuzda en çok ne var?


Ayakkabı, gözlük ve gece elbiseleri. Ve altın ağırlıklı aksesuvarlar. Gece elbiselerine karşı özel bir ilgim var, o konuda iddialı seçimler yapmayı seviyorum ve bunu yaparken de çok eğleniyorum.

Parfümünüze bağlı mısınız?


Bağlı olduğum bir şey yok. Değişiklik bana iyi gelir.

Ayakkabı kadınların tutkusu. Bu sizin için de geçerli mi?


Ayakkabı benim için önemli. Aynı kıyafeti farklı ayakkabılarla farklılaştırmak mümkün. Ben klasik giyindiğim için de çok iddialı ayakkabılar giymeye bayılıyorum.

Evinizde neler olmazsa olmaz?


Çiçek, mum, müzik, kızımın sesi ve kitaplar! Çok çok çok fazla dergi ve kitap!

SUZAN YURDACAN

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.