MÜZİKSEVERLERDEN CORONA VİRÜS TEMALI ÇALMA LİSTELERİ

Binlerce kişiyi karantinaya zorlayan salgın, kişileri artan kaygı, sıkıntılar ve izole bir hayatla başa çıkmanın yollarını aramaya itiyor...

Müzik hayranları ve corona virüs mağdurları, Spotify aracılığıyla 'pandemi çalma listeleri' oluşturmaya başladı. Dünya çapında binlerce hayatı etkileyen, aileleri hüzne boğan Covid-19 ile dalga geçen başlıklı bazı listeleler ise viral oldu.

En popüler dijital müzik streaming servisi Spotify'ın sloganı, "Her ruh hali için müzik" ve bu küresel kriz sırasında bunun ne kadar doğru olduğunu görmüş olduk. Şarkıcı ve aktris Rita Wilson da eşi Tom Hanks ile birlikte hazırladığı "Quarantunes" adlı çalma listesini takipçileriyle paylaştı. 

Wilson ve Hanks, film çekimleri için bulundukları Avusturalya'da covid-19 pozitif çıkmıştı. Wilson'ın seçtikleri arasında Leaving On a Jet Plane adlı şarkının kendi yaptığı coverı, Lonely People, Survivor ve I Wanna Be Sedated gibi parçalar bulunuyor. Liste, uygun bir şekilde Huey Lewis'in I Want a New Drug adlı parçasıyla sona eriyor.

Herkesin sosyal izolasyon uygulaması gereken bir süreçten geçiyoruz. Bu süreçte aklınızı bir dakikalığına bile olsa bu korkunç virüsten alabileceğini düşündüğümüz Spotify listelerini sizin için derledik:

1. COVID-19 Quaratine Party


2. Corona Vibes


3. Coronavirus Awesome Mix 2020 


4. Corona Virus Quarantine and Chill


5. Coronavirus Dance Party