NAOMI CAMPBELL, ASHLEY GRAHAM’A GELEN ELEŞTİRİLERE YANIT VERDİ

Naomi Campbell'den body positivisim dersi!

“Body positivism” gibi terimler modern dünyamızın bir parçası haline geldi ama bu modellik sektöründe her zaman böyle değildi. Sports Illustrated dergisinin kapağı olan model Ashley Graham, 2016 yılında birçok eleştiriye maruz kalmıştı ve yıllar sonra Naomi Campbell’ın Graham’ı savunduğunu öğrendik!


“No Filter With Naomi” (Naomi ile Filtresiz) adlı yeni bir Youtube serisinde, Naomi Campbell, yeni anne olan Ashley Graham ile bir sohbet gerçekleştirdi. Modellik gibi konuları konuşan Campbell ve Graham, Ashley Graham’ın ilk modellik yıllarını ve eleştirilen Sports Illustrated kapağından bahsetti. “İkinci denediğimi sene sonunda başardım ama acemiydim. Muhteşem bir fotoğraf çekimi oldu, çok güzel fotoğraflar ve kapak oldum” diyen Graham, modellik tarihine geçtiği çekimi anlattı. İlk defa derginin kapağı için 46 beden bir model seçilirken, Ashley Graham ve büyük beden kadınlar için tarihi bir ana imza atılmıştı, ancak maalesef herkes böyle düşünmüyordu. 

“Başka bir model kapak olduğum için mutlu değildi. Benim çok büyük olduğumu ve benim gibi kadınların kapak olmaması gerektiğini söyledi,” diyen Graham, kendisine yöneltilen eleştirileri Naomi Campbell’a anlattı. “Bunu kim söyledi?” diye soran Naomi’ye karşı “İstersen araştırabilirsin,” diyen Graham, kendisini eleştiren modelin kimliğini açıklamadı. O zamanlar arkasında olduğunu söyleyen Naomi Campbell, “Seni şimdi de korurum çünkü o kişinin bunları demeye hakkı yoktu. Şimdi senin zamanın,” diyerek Graham’ı yeniden savundu.