NATHALIE EMMANUEL GAME OF THRONES SETİNDEKİ CİNSİYETÇİ YORUMLARI ANLATTI

Emmanuel, rol arkadaşı Emilia Clarke’ın kendisini savunduğunu söyledi…

Kadınlara cinsiyetçi  yorum yapılmadığı bir gün geçmiyor! Kadına şiddet, ne yazık ki, hem sözel hem de fiziksel olarak gerçekleşmeye devam ederken, cinsiyetçilik her sektörün en büyük problemlerinden biri. Dünyaca ünlü bir oyuncu olsanız da bu hiç fark etmiyor! Geçtiğimiz günlerde Game of Thrones’da oynayan Nathalie Emmanuel’in bir rol arkadaşı kostümünün ‘teşhirci’ olduğunu söylemişti. Bu deneyiminde Emilia Clarke’ın kendisini savunduğunu anlatan Emmanuel, cinsiyetçiliğin setlerde hala süregelen bir problem olduğunun altını çizdi.

HBO’nun popüler Game of Thrones serisine üçüncü sezonda ‘Missandei’ karakteri olarak kartılan Emmanuel, Emilia Clarke’ın oynadığı Daenerys Targaryen karakterinin yakın bir arkadaşı olarak yer almıştı. İkili gerçek hayatta da yakın arkadaş oldu. “Erkeklerin domine ettiği bir sette tek kızlar” olduklarını belirten Emmanuel, Clarke ile birbirlerinin arkasında durduklarını söylemişti. Emmanuel’in anlatımına göre sette giymek durumunda olduğa bir kostüme uygunsuz bir yorum yapan erkek bir rol arkadaşına karşı Clarke, kendisini savundu: “İlk sezonumda, kostümüm çok açıktı ve bir rol arkadaşım uygunsuz bir yorum yaptı, bu gerçekten çok tipik bir durum. Emilia hemen duruma el koydu ve beni savundu.”

Geçtiğimiz sene Dax Shepard’ın ‘Armchair Expert’ adlı podcast yayınına katılan Clarke, Game of Thrones serisindeki çıplak sahnelerinin başka rollerinde aynı baskı uygulanmasına sebep olduğunu söylemişti. “Daha önce setlerde birçok kavga yaşadım. ‘Hayır, çarşaf üstümde kalacak’ gibi. Ama bana ‘Game of Thrones hayranlarını hayal kırıklığına uğratmak istemezsin,’ gibi cevaplar veriyorlardı ama ben aldırış etmedim.” diyen Clarke, bazı sahnelerden önce tuvalette ağladığını itiraf etmişti. “Hissettiğim şey yanlış, tuvalette ağlayacağım ve sonra geri döneceğim, sahnemi çekeceğim ve her şey iyi olacak,” diye kendini avuttuğunu söyleyen Clarke, setlerde kendisine yapılan baskıyı anlatmıştı.