‘FIREFLY LANE’ DİZİSİ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

Katherine Heigl ve Sarah Chalke’ın başrollerde olduğu dizi, gerçek bir hikayeden mi uyarlandı?

Geçtiğimiz hafta Netflix’te prömiyerini yapan ‘Firefly Lane’ serisi, şimdiden internetin merak ettiği konulardan biri oldu. Katherine Heigl’ın televizyona dönüşünü sağlayan ‘Firefly Lane’ serisinde aynı zamanda Sarah Chalke oynuyor. 3 Şubat, Çarşamba günü Netflix’ten yayınlanan ‘Firefly Lane’ ünlü bir şov sunucusu Tully Hart ve liseden en yakın arkadaşı Kate Mularkey’nin dostluğunu anlatıyor. Eşi ile boşanma sürecinde olan Kate’in aynı zamanda yıllar boyunca kariyerine ara vermesinin ardından iş hayatına geri dönmesi hikayesini izliyoruz. 

‘Flashback’ sahneler ile dolu olan seri, sürekli geçmiş ve gelecek arasında bağlantılar kuruyor. Tully ve Kate’in lise yılları ile paralel olarak yetişkinliklerini anlatan ‘Firefly Lane’ serisi içinizi ısıtacak bir dostluk hikayesini anlatıyor. Birbirinden farklı geçmişleri ve karakterleri olmasına rağmen yıllar boyunca dost kalan Tully ve Kate, Netflix’teki yeni favori seriniz haline gelebilir. Seride Tully karakterini canlandıran Heigl, aynı zamanda ‘Firefly Lane’ dizisinin yapım ekibinde yer alıyor.

‘FIREFLY LANE’ GERÇEK BİR HİKAYEDEN Mİ UYARLANDI?

Serinin ilham kaynağı Kristin Hannah’nın 2009’da aynı isimle yazdığı romandan geliyor. Roman, tıpkı dizide olduğu gibi Kate ve Tully’nin sekizinci sınıf, lise, üniversite ve yetişkin yaşamları arasında ‘Flashback’ sahneleri ile gidip geliyor. ‘The Nightingale’ ve ‘Winter Garden’ gibi ‘En Çok Satanlar’ listelerinde yer alan kitapları yazan Hannah, çoğu romanında kendi hayatına gönderme yapıyor. 2019’da University of Washington Magazine’e röportaj veren Hannah, ‘Firefly Lanes’ romanının, hikayeleri arasındaki en kişisel ve otobiyografisel eserlerden biri olduğunu söylemişti. 


Washington Üniversitesi'nde İletişim departmanında okuyan Hannah, Seattle’daki yaşamından ilham aldığını belirtmişti. Gençliğindeki dinlediği şarkılardan, giydiği kıyafetlerden ve Seattle’da gittiği mekanlardan ilham alan Hannah’nın ‘Firefly Lane’ romanının izlerini seride de görüyoruz. “Yazdığım çoğu yer yaşadığım yerlerden ilham alıyor… Bir yeri biliyorsanız ve orada yaşadıysanız, masaya ilginç bakış açıları getirebilirsiniz,” diyen Hannah, ‘Firefly Lanes’ romanının başarısının ardından Kate’in 16 yaşındaki kızı Marah’nın bakış açısından ‘Fly Away’ adlı devam kitabını yazmıştı.  

Etİketler