NETFLIX’TEN YILDIZ DOLU BİR MÜZİKAL GELİYOR!

Meryl Streep, Ariana Grande ve Nicole Kidman’ın dans ve müzik dolu buluşması…

Rahat bir yere oturmak isteyebilirsiniz çünkü bu haber çok heyecanlı! Hazır mısınız? Netflix, Nicole Kidman ve Meryl Streep’in usta oyunculuğu ve Ariana Grande’nin süperstar sesi ile bir müzikal hazırlıyor! ‘The Prom’ Broadway müzikalinin adaptasyonu olan yeni proje, ‘American Horror Story’ yaratıcısı Ryan Murphy tarafından yapılıyor. 

73. Tony Ödüllerindeki 'The Prom' Müzikali Performansı (Getty Images)

Geçtiğimiz Nisan ayında New York’ta sahne alan ‘The Prom’ müzikalinden sonra Netflix ile anlaşma yaptığını açıklayan Ryan Murphy, bu hikayeyi ‘eğlenceli, optimist ve heyecanlandırıcı,” bir şova dönüştürmek istediğini belirtmişti. Bob Martin ve Chad Beguelin’in romanından ilham alan müzikal, lise öğrencisi Emma’nın kız arkadaşını Indiana’daki muhafazakar okulundaki baloya götürememesi hikayesini anlatıyor. Emma’nın sıkıntısını duyan dört Broadway oyuncusu hem kendi isimlerini duyurmak için hem de Emma’nın hikayesini yaymak için liseli öğrenciye yardım etmeye karar veriyorlar. 

Geçtiğimiz Salı günü Deadline, James Corden, Andrew Rannells, Nicole Kidman ve Meryl Streep’in Broadway oyuncularını canlandıracağını açıkladı. Daha önce Nickelodeon’un televizyon serilerinde oynayan Grande ise Emma’nın kız arkadaşını canlandıracak! Henüz ana karakter Emma’nın kim olacağı bilinmiyor ancak filmin müziklerinin yapımını Murphy, Ariana Grande ve menajeri Scooter Braun üstlenecek.Filmin diğer oyuncularından biri Oceans 8’den hatırlayacağınız komedyen Awkwafina. Ünlü yıldız bir gazeteciyi canlandırırken, Keegan Michael Key ise Emma’nın okulunun müdürünü canlandıracak. Haberlere göre filmde yer alan oyuncuların hepsi, Tony ödüllü müzikalin bir filme dönüştürüleceğini duyunca hemen evet dediler. Kesin bir yayın tarihi olmayan ‘The Prom’ müzikalinin Sonbahar 2020’de hem sinemalarda hem de Netflix’te gösterim yapacağı tahmin ediliyor.