YOU DİZİSİNİN ÜÇÜNCÜ SEZONU HAKKINDA BİLDİĞİMİZ HER ŞEY

İlk fragman yayınlandı!

Geçtiğimiz Ocak ayında, Netflix ‘You’ dizisinin üçüncü sezonunun geldiğini duyurmuştu. 2019’un sonunda ikinci sezonu izledikten sonra şok edici bir son ve konu değişimi ile karşılaşmıştık. Seri katil Joe Goldberg’ü canlandıran Penn Badgley, ikinci sezonda New York’tan Los Angeles’a taşınmış ve Love Quinn adlı yeni bir karaktere aşık olmuştu. 

Sosyal medya ve takıntılar gibi pek çok konuyu inceleyen ikinci sezondan sonra üçüncü sezonun çok daha tüyler ürpetici olacağına emin olabilirsiniz. Aşağıda üçüncü sezon hakkında bildiğimiz her şeyi görebilirsiniz…

İKİNCİ SEZONUN SONUNDA NE OLMUŞTU?

İlk sezonda Beck karakterinin ölümüne üzülmüş ve Joe’nun ise seri katil olmasının ortaya çıkmasına şaşırdıysanız, ikinci sezonu çok daha ürkütücü bulduğunuzu düşünüyoruz. 

Eski sevgilisi Candace’ı öldüremeyen Joe, Love karakterine aşık olmaya başlamıştı. Candace’in intikam almak için geri geldiği ikinci sezonda Joe’un Jasper adlı bir mafyayı öldürdüğünü görmüştük. Joe’nun kimliğini çaldığı ve cam bir kutuya hapsettiği gerçek Will Bettleheim’den borcunu almaya gelen Jasper, hazin sonuna ulaşmıştı. 


Sezonun ortasında Love karakterinin hiç olmadığı kadar Joe’ya uygun olduğunu anlamıştık. Joe’nun takıntılarına uygun davranan Love, tıpkı sevgilisi gibi ‘aşk’ adına cinayetler gerçekleştiriyordu. İlişkisini korumak için hem Joe’nun komşusu Delilah’yı hem de Joe’nun eski sevgilisi Candace’ı öldüren Love, gerçekten de Bonnie & Clyde’ın çok daha rahatsız edici bir versiyonunu tamamlıyordu!

İkinci sezonda Love’ın ikiz kardeşi Forty de şaşırtıcı bir şekilde Joe tarafından değil ama bir polis tarafından öldürülmüştü. Yeteri kadar kafanız karıştı mı?

İkinci sezonun final sahnelerinde ise Joe ve hamile olan Love’ın mutlu ve sakin bir şekilde yaşadığını görmüştük. Los Angeles’tan uzaklaşan Joe ve Love’ın arkadaş canlısı ve belki de oldukça sessiz bir mahallede yaşadığını görmüştük. Bu seri katil çifti biraz olsun durultacak sanıyorsanız, maalesef yanılıyorsunuz. Son sahnede arka bahçelerindeki havuza yöneldiğini gördüğümüz Joe’nun gözleri, bahçe çitleri ardındaki birine takılmıştı. Bahçe çitlerine doğru yönelirken, yan komşunun kocaman şapkası ile güneşlendiğini görmüştük. Ve Joe’nun yeni takıntılı aşkı belli olmuştu! Bu şekilde yeniden takıntılı dürtülerini benimseyen Joe’nun iç sesi ile, “İşte tam olarak burada olmalıydım, seninle tanışabilmek için” dediğini duyduk. 

ÜÇÜNCÜ SEZON DOĞRULANDI MI?

Evet! 2019’un sonunda ‘You’ serisinin ikinci sezonunu yayınlayan Netflix, 14 Ocak 2020’de üçüncü sezonun yapım aşamasında olduğunu belirtmişti. Bu heyecanlı haberi Twitter’dan duyuran Netflix, “Yakında görüşürüz komşu. You üçüncü sezon geliyor” yazmıştı. 

Variety’nin haberine göre 10 bölümden oluşacak olan üçüncü sezonun 2021’de yayınlanması bekleniyor. Sera Gamble ve Greg Berlanti’nin yapım koltuğunda oturacağı üçüncü sezon çok yakında izleyiciler ile buluşacak. 

ÜÇÜNCÜ SEZON KADROSUNDA KİMLER VAR?

Joe ve Love karakterlerini canlandıran Penn Badgley ve Victoria Pedretti’nin üçüncü sezonda olacakları doğrularken yeni isimler açıklanmaya başladı. 16 Ekim 2020’de yeni kadro üyelerini duyuran Netflix, Shalita Grant ve Travis VanWinkle’in ‘You’ serisinin üçüncü sezonunda olacaklarını belirtti. 


Netflix’in haberine göre Sherry adlı bir ‘anne influencer’ karakterini canlandıracak olan Grant, sevimli görünen ama aslında acımasız olan bir kadını canlandıracak. VanWinkle ise Joe’yu sosyal çevresine dahil etmeye çalışan Cary adlı varlıklı bir karakteri canlandıracak. 

ÜÇÜNCÜ SEZONDA NELER OLACAK?

Joe’nun tüm seri katil içgüdülerini bırakıp sakin bir hayat süreceğini düşünüyorsanız, bunun için birkaç sezon daha beklememiz gerekiyor. Caroline Kepnes’in romanlarından uyarlanan ‘You’ serisinin ikinci sezonunun konusunun ipuçlarını da ‘Hidden Bodies’ romanından almıştık. ‘Hidden Bodies’ romanı Joe’nun kız arkadaşı Love’ın beklenmedik biri olduğunun altını çizerken Netflix serisinde Love direkt olarak bir seri katil karakteri olmuştu. Bu nedenle Love ve Joe’nun üçüncü sezonda da aynı şekilde devam edeceklerini düşünüyoruz. İkinci sezonun sonunda hamile olan Love’ın oldukça acımasız bir bebek yetiştireceği de söz konusu. Kısa bir süre önce Entertainment Weekly’e konuşan Sera Gamble, “Beklentiler çok yüksek. Love’ın annesi ve çocuk yetiştirmek ile ne kadar bilgisi olduğu konusunda çok fazla sorum var. İkinci sezon finalini daha fazla hikaye anlatabilmek için bu şekilde yazmıştık. Çünkü ikinci sezonda ektiklerimiz üçüncü sezonda filizlenecek” demişti. Kepnes’in üçüncü kitabı yayınlanmadığı için üçüncü sezon ipuçlarımız oldukça sınırlı.

ÜÇÜNCÜ SEZON ÇEKİMLERİ TAMAMLANDI MI?

Pandemi sebebiyle prodüksiyona ara veren You ekibi, üçüncü sezon çekimlerine Cadılar Bayramı’ndan sonra başlamıştı. 2 Kasım, 2020’de Badgley’nin ‘You’ temalı bir maske giydiğini Twitter üzerinden paylaşan Netflix, çekimlerin kaldığı yerden devam ettiğinin işaretlerini vermişti. “Her zaman Joe Goldberg’den 1.8 metre uzakta durmanızı öneriyoruz.” yazan Netflix, “You üçüncü sezonu prodüksiyona geri döndü.” diye eklemişti. Daha sonra 25 Nisan 2021’de sahne arkası görüntüleri paylaşan ‘You,’ Badgley’nin setten siyah beyaz bir fotoğrafını “Merak etmeyin, gözümüz her zaman Joe’nun üzerinde. Üçüncü sezon çekimleri tamamlandı.” diyerek paylaşmıştı. 


ÜÇÜNCÜ SEZON FRAGMANI YAYINLANDI MI?

Kısa bir süre önce ‘You’ dizisinin üçüncü sezon fragmanını yayınlayan Netflix, internette bomba etkisi yarattı diyebiliriz. Fragmanda “Umarım dediklerimi yaparsın ve yaptıklarımı yapmazsın” diyerek bir pastayı kesen Joe, Love ile oğullarının ismini de açıklıyor: Henry. “Adını seçmek, sana mümkün olan en iyi hayatı vermek için hayatım boyunca vereceğim kararların ilki. Seni korumak, kim olacağını şekillendirmek için. Kim olacaksın?” diye söze devam eden Joe, üçüncü sezona girişi yapmış oluyor. 

ÜÇÜNCÜ SEZON NE ZAMAN YAYINLANACAK?

Netflix’in ’You’ dizisinin üçüncü sezonu 15 Ekim’de yayınlanacak.