OPRAH WINFREY, MEGHAN MARKLE İLE RÖPORTAJ YAPACAK

Sussex Çifti, uzun bir süre sonra ilk kez televizyonda kişisel hayatları hakkında konuşacaklar...

Meghan Markle, Kraliyet Ailesi üyeliğinden ayrılma kararı aldıktan sonra ilk defa bir televizyon röportajına katılacak. Geçtiğimiz hafta sonu ikinci bebeğini beklediğini duyuran Sussex Düşesi, Oprah Winfrey’nin sorularını yanıtlayacak. ‘Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special’ adlı röportaj yayını 7 Mart, Pazar günü yayınlanacak. 

CBS’in yayınladığı basın açıklamasına göre, Meghan, arkadaşı ve komşusu Oprah Winfrey ile “kraliyet hayatını, evliliğini, anneliğini, aktivist çalışmalarını ve gözler önünde hayatını yaşamasından nasıl etkilendiğini konuştuğu geniş kapsamlı bir röportajda yer alacak.” Başta Oprah Winfrey ile baş başa konuşacak olan Meghan Markle’a daha sonra eşi Prens Harry eşlik edecek. Birlikte Amerika’ya taşınmalarını konuşacak olan çift, genişleyen aileleri, gelecekteki hayalleri ve umutları hakkında soruları yanıtlayacaklar. 

Önce Pazar günü Amerika’da yayınlanacak olan röportaj daha sonra uluslararası kanallardan yayınlanacak. 2020’de finansal özgürlüklerini ilan ederek, Kraliyet Ailesinden ayrılma kararı alan Sussex Çifti, o günden beri Zoom ve görüntülü konuşmalar ile birçok etkinliğe katılmışlardı. Genelde vakıf çalışmaları ile göz önüne çıkan Sussex Çifti, ilk defa daha kişisel bir röportaja katılacaklar. 

Oprah Winfrey Kraliyet Düğününde (Getty Images)

Kraliyet Ailesine katıldığı günden beri, çok az röportaj veren Meghan Markle, ilk olarak BBC’de Mishal Husain’e Prens Harry ile nişanlarını duyurmuş ve daha sonra ise ITV’de Tom Bradby ile İngiliz basınının sürekli kendisini takip etmesi hakkında konuşmuştu. Daha önce York Düşesi Sarah Ferguson ile röportajlar yapan Oprah Winfrey, Kraliyet Ailesinin yakın dostları arasında yer alıyor. Mayıs 2018’de Sussex Çiftinin düğününe katılan Oprah Winfrey, aynı zamanda Prens Harry ile mental sağlık üzerine odaklanan bir Apple TV serisi üzerinde çalışıyor.