OSCAR ALIRKEN EMMA STONE’UN AKLINDA NE VARDI?

Leonardo DiCaprio!

Oscar Ödülü'nü kazandığınız anons edilince sahneye yürürken aklınızda birçok şey olacağını hayal edebilirsiniz. “Bu nasıl oldu? Milyonlar önünde konuşma yapmam gerekiyor umarım bu harika elbisemle merdivenlerden çıkarken yere düşmem (Jennifer Lawrence stili!) ve herkese teşekkür etmem gerekiyor, tüm bunları nasıl süreye sığdıracağım.” gibi düşüncelerin olması çok normal. Emma Stone’a göre Oscar sahnesine giden tüm süre bu süre zihni bambaşka bir konu ile meşgulmüş. 

Emma Stone ve Leonardo DiCaprio 2017 Oscar Ödüllerinde (Getty Images)

2017’de ‘La La Land’ filmi ile ‘En İyi Başrol Kadın Oyuncusu’ ödülünü alan Emma Stone’un, sahneye çıkarken aklında tek bir şey varmış: sunucu. “Sunucu kim olursa olsun kazandığım ödüle odaklanırım” diye düşünüyor olabilirsiniz. Ancak sunucunun kim olduğunu hatırlatmakta fayda var: Leonardo DiCaprio. 2016’da ‘En İyi Başrol Erkek Oyuncusu’ ödülü ile ilk Oscar’ını kazanan DiCaprio, 2017’de ödülü sunan kişi olmuştu. 


Tıpkı dünyanın tamamı gibi Leonardo DiCaprio’ya çocukluğundan beri “aşık” olduğunu söyleyen Stone, Sirius XM programına verdiği röportajda, “Leonardo DiCaprio. Aklımdan geçen tek şey buydu. ‘Titanic’ filmini sinemada yedi kez izledim, o hayatımın aşkıydı. 12. doğum günüm için bana imzalı bir Leonardo DiCaprio fotoğrafı bile hediye edilmişti.” dedi. 

Sahneye çıkarken sadece DiCaprio’yu düşündüğünü söyleyen Stone, “Leo’ya doğru yürüyordum. Ve şöyle düşündüm, ‘Bu resmi olarak hayatımın en sürreal anı.’ Gerçekten inanamadım” dedi. Yıllar içinde DiCaprio ile farklı etkinliklerde karşılaşan Stone, her defasında kendisine tezahüratlar ile selam verdiğini söyledi. “O çok tatlı biri. Ama bu gerçekten en çılgın deneyimimdi, ödülümü ondan almak… Hala gerçek değilmiş gibi geliyor çünkü Leo gerçekten oradaydı,” diyen Stone, en önemli ödülünü en çok hayran olduğu kişiden almanın şokunun hala devam ettiğini vurguladı. 


Ödülünü aldıktan sonra ilk kelime olarak ‘Leo’ diyen Stone, DiCaprio’ya işaret ederek şaşkınlığını gizleyememişti. Şimdilerde kendi de DiCaprio kadar ünlü olan Stone, 'Gerçek insanları farklı bir kategoriye koymanın yanlış olduğunu' söyleyerek aslında ünlülere hayran olmanın tuhaf olduğunu söyledi. “Bunu ona yapıyorum ve aslında bu adil değil çünkü o gerçek bir insan ve ben ona sanki 12 yaşındaymışım gibi ‘Selaaaaaam Leo’ diyorum” diyerek espri yapan Emma Stone her şeye rağmen Leo tutkusunun gitmediğini söyledi. Bizim için de öyle Emma Stone… Bizim için de…