PAMUK PRENSES CANLI AKSİYON OLARAK ÇEKİLİYOR

Başrol belli oldu!

Klasik Disney prensesleri arasında Pamuk Prensesin yeri çok ayrı. Grimm Kardeşler'in aynı isimdeki hikayesinden uyarlanan ‘Snow White and the Seven Dwarves’ filmi, Disney’in ilk animasyon filmi olmuştu. 1937’de yayınlanan film, Disney’i Hollywood seviyesinde oldukça yükseltmişti. Şimdi ise bu 19. Yüzyıl Alman peri masalı canlı aksiyon olarak yeniden çekiliyor. 


Rachel Zegler’in başrolde olduğu söylenen ‘Pamuk Prenses’ filmi, Disney’in son yıllardaki klasikleri canlı aksiyona uyarlama trendini devamı olarak görülüyor. Zegler’ın ismini daha önce duymadıysanız önümüzdeki kış sezonunu bekleyin! Steven Spielberg’ün modern ‘West Side Story’ uyarlamasında Maria karakterini canlandıran Zegler, filmin halka açık seçmelerine ‘Tonight’ ve ‘Me Siento Hermosa’ şarkılarını söylerken videolarını yollamıştı. Kendisi gibi 30 bin kişiyi geride bırakan Zegler, profesyonel deneyimi olmamasına rağmen şimdiden Hollywood’un en dikkat çeken yeni yeteneklerinden biri olarak görülüyor. Pandemi sebebiyle vizyon tarihi birçok kez ertelenen ‘West Side Story’ filmi 10 Aralık’ta vizyona girecek. 


‘500 Days of Summer’ filminden hatırlayacağınız Marc Webb’in yöneteceği ‘Pamuk Prenses’ filminin orijinal peri masalına sadık kalması bekleniyor. “Rachel’ın inanılmaz sesi, yeteneklerinin sadece bir başlangıcı” diyerek Deadline’a konuşan Webb, “Gücü, zekası ve optimizmi Disney’in bu klasik peri masalını yeniden keşfederken bize inanılmaz neşe katacak,” diye ekledi. Filmdeki orijinal müzikler için ise ‘La La Land’ ve ‘The Greatest Showman’ gibi filmlerin müziklerini yaratan Benj Pasek ve Justin Paul’un olduğu belirtiliyor. 

Etİketler