ROBERT PATTINSON'IN YENİ PROJESİ BELLİ OLDU

Bong Joon-ho’nun yeni filminde Pattinson olacak…

2020 Oscar Ödülleri’ne damgasını vuran ‘Parasite’ filmi yönetmeni Bong Joon-Ho, yeni filminin yıldızını buldu! ‘En İyi Film’ Oscar ödülünü kazandıktan iki sene sonra, Güney Koreli yönetmen yeni filmi üzerinde çalışıyor. Edward Ashton’ın ‘Mickey7’ adlı romanından ilham alan Joon-ho, bilim kurgu bir film çekmeye hazırlanıyor. 

Bong Joon-ho 2020 Oscar Ödül Töreninde (Getty Images)

Robert Pattinson’ın başrolde olacağı söylenen ‘Mickey7’ filmi, tehlikeli sömürge seferlerine gönderilen ve ölümünden sonra anılarının çoğu bozulmadan bir klon olarak yenilenen bir çalışan olan Mickey adlı bir karakterin yolculuğunu takip ediyor. 

Offscreen adlı yapım şirketi ile filmin yapımcılığını da üstlenecek olan Joon-ho, Kate Street Picture Company ve Plan B ile bir araya geliyor. Daha önce 2017’de Netflix için çektiği ‘Okja’ adlı filmde Plan B ile çalışan Joon-ho’nun yeni projesi şimdiden Hollywood’un ilgisini çekmeyi başardı. 

Sürpriz bir şekilde 2020 ödül sezonunu kasıp kavuran Parasite, Oscar Ödülleri’nde ‘En İyi Film’ kategorisini kazanan ilk yabancı film olmuştu. Deadline’ın haberine göre Hollywood’daki 30’lu yaşlardaki birçok oyuncu Oscar Ödülleri’nde ‘En İyi Yönetmen’ ve ‘En İyi Senaryo’ ödüllerini kazanan Joon-Ho’nun yeni yapımında yer almak için yarışa girdi. 2021’in sonlarında Pattinson ile tanışan Joon-Ho, yeni filmi için mükemmel adayı bulmuş gibi görünüyor.