PAUL MCCARTNEY MÜZİKAL YÖNETMENİ OLUYOR!

1946 yapımı ‘Şahane Hayat’ filmini Paul McCartney’nin gözünden bir müzikal olarak izleyeceğiz…

İkonik bir Noel filmi olan ‘It’s A Wonderful Life’ müzikal oluyor! Üstelik yönetmenliğini The Beatles grubu üyelerinden Paul McCartney yapıyor! 2020’de izleyebileceğiniz müzikal, ünlü şarkıcının müzikal tiyatroda ilk deneyimi olacak. 

İngiliz tiyatro ve film yapımcısı Bill Kenwright tarafından yapılacak olan şovun çok ses getireceğine eminiz. McCartney tarafından yazılan müzikal şarkılarının yanı sıra, müzikalin hikayesini ünlü senarist Lee Hall kaleme alacak. Aynı zamanda müzik sözlerine yardım edeceği söylenen Lee Hall’u ‘Billy Elliot’ ve ‘Rocketman’ gibi filmlerden tanıyabilirsiniz. 

Paul McCartney Instagram Hikayesi (Instagram: @paulmccartney)

“Birçok şey gibi bu proje de bir e-posta ile başladı,” diyen McCartney, “Bill, böyle bir şey ilgimi çeker mi diye sordu. Müzikal yazmak asla bana cazip gelen bir şey değildi ama Bill ve Lee Hall ile konuştuktan sonra bunun çok enteresan ve eğlenceli bir proje olacağına ikna oldum. ‘It’s A Wonderful Life’ herkesin empati kurabileceği uluslararası bir hikaye” diye ekledi. 

1946’da Frank Capra tarafından yönetilen ve dönemin en iyi Noel filmlerinden biri olarak görülen ‘Şahane Hayat’ filmi, sürekli başkalarını düşünen George Bailey’nin hikayesini anlatıyor. Beklenmedik olayların başına gelmesi sonucunda kendini çaresiz hisseden George, bir Noel akşamı intihar etmeye yaklaşır. Bir koruyucu meleğin, kendisine eğer hiç doğmasaydı çevresinde olacakları göstermesi üzerine kararından dönen George, hikayesi ile tüm izleyenleri büyülüyor. Oldukça duygusal ve umut dolu olan ‘Şahane Hayat’ filmi 20. yüzyılın izlenmesi gereken filmler listesinde… Şimdi ise 20. yüzyılın en ikonik müzisyenlerinden biri olan Paul McCartney’nin sihirli değneğinden geçecek olan ‘Şahane Hayat’ filmini şahane bir müzikal olarak izleyebileceksiniz…