PENELOPE CRUZ GÜZELLİK SIRLARINI ANLATTI

Cruz'un ışıltısına erişmenin adımları!

Pedro Almodovar ile bir film çekmeye hazırlanan Penelope Cruz aynı zamanda önümüzdeki sene yayınlanacak ‘The 355’ adlı yeni ajan filmini tanıtıyor. Lancome markasının yeni yüzü olan Cruz, sağlıklı ve ışıltılı cildini nasıl koruduğunu Elle Kanada’ya anlattı. Gözlerimizin önünde yaş alan ama asla yaşlanmayan Penelope Cruz, sonsuza kadar genç görünmenin formülünü bulmuş olabilir! Doğal ışıltısı ile büyüleyen Cruz, tüm ritüellerini ve sırlarını okuyucular ile paylaştı. Aşağıda adım adım Cruz’un bakım ve sağlık rutinini görebilirsiniz…PENELOPE CRUZ GÜNE NASIL BAŞLIYOR?

“Sabah 7:30’da kalkıyorum, her gece yedi veya sekiz saat uykuya ihtiyacım oluyor. Eğer çalışmıyorsam sabahları egzersiz yapmaya çalışıyorum. Daha sonra ailem ile kahvaltı ediyorum ve okul günüyse, çocuklarım Leo ve Luna’yı okula hazırlıyorum.”

KAHVALTIDA NE TÜKETİYOR?

“Yumurtalar, meyveler, ev yapımı gevrekler veya buğdaylı tost ve kereviz suyu. Aynı zamanda doğal takviyeler alıyorum ve organik bir protein karışımım var. Badem sütü ile organik arabica kahvesini çok seviyorum ama günde iki bardaktan fazla tüketmiyorum.”

BUZDOLABINDA NELER VAR?

“Buzdolabımızda bir sürü organik meyve, sebze ve serbest dolaşan et ve balık var. Dolaplarımızda kinoa, makarna, esmer pirinç, hindistan cevizi şekeri, tatlandırıcı ve çikolata var. Sağlıklı yemeyi çok seviyorum. Belirli bir diyet uygulamıyorum ama organik, sağlıklı yemekleri çok seviyorum, çocuklarım da böyle besleniyor.”CİLT KURTARICISI NEDİR?

“Arada vücuduma kuru fırçalama yapıyorum, bu toksinlerden arındırıyor. Aynı zamanda makyaj sanatçım Pablo Iglesias, son filmimin setinde yüzüme yeşim taşlı roller uyguladı ve tahmin edin ne oldu? Gerçekten işe yarıyor.”


SAÇLARINA NASIL BAKIM YAPIYOR?

“Saç bakımımı tamamen kendim yapıyorum! Annemin güzellik salonunda büyüdüm, bu nedenle sağlıklı saçlar için sırları biliyorum. Saç kesimini, boyamayı ve kurutma yöntemlerini biliyorum. Bir prömiyer öncesi Salma Hayek’in saçını ve makyajını ben yapmıştım. Evin elektrikleri kesilmişti ve tüm bunları mum ışığında yapmak zorunda kaldım! Biraz zorlayıcıydı.”SAÇLARINI NASIL STİLİZE EDİYOR?

“Doğal tercih ediyorum. Eğer kötü saç günü yaşıyorsam, kuru şampuan ile hacim ekleyerek daha da dağınık hale getiriyorum.”

GECE MAKYAJ STİL TERCİHİ NEDİR?

“Gözlerimde cesur bir stile yöneliyorum ve nude bir ruj tercih ediyorum veya tam tersi: kırmızı ruj ve sade göz makyajı.”

AYNAYA BAKTIĞINDA…

“O an ne hissediyorsam onu görüyorum.”

BU ÖZGÜVENE NASIL ULAŞTI?

“17 sene boyunca klasik bale eğitimi aldım ve bunun faydaları çok fazla oldu. Şimdi sadece direnç çalışması ve haftada üç veya dört kez bir saat boyunca biraz kardiyo yapıyorum.”

GÜZELLİK ADINA YAPTIĞI EN ÇILGINCA ŞEY NEYDİ?

“Sanırım bu 13 yaşında annemden yapmasını istediğim perma oldu. Tıpkı birçok genç kız gibi Julia Roberts’tan özenmiştim.”


NASIL RAHATLIYOR?

“Yeterli egzersiz yapmaya çalışıyorum ve uyku saatlerime dikkat ediyorum. Aynı zamanda Transandantal Meditasyon yapıyorum; bunu 20’li yaşlarımda yıllarca yaptım gerçekten işe yaradı. Ara sıra uzun bir masaj da harika olabiliyor.”

EN YENİ GÜZELLİK TUTKUSU NEDİR?

“Biyo-özdeş hormonlar. Özellikle hormonlar söz konusu olduğunda, sürekli beslenme ve tıp hakkında okuyorum. Son birkaç yılda Habib Sadeghi, Nigma Talib, Valentín Fuster ve Dominique Fradin-Read gibi doktorlardan çok şey öğrendim ve paylaştıkları inanılmaz bilgiler için minnettarım.”

GECE GÜZELLİK RİTÜELİ NEDİR?

“Her zaman cildimi temizleyip nemlendiriyorum.”

IŞIKLARI KAPATMADAN ÖNCE YAPTIĞI SON ŞEY NEDİR?

“Okuyorum ve daha sonra günümü gözden geçiriyorum ve minnet duyduğum şeyleri düşünüyorum.”

Etİketler