PHOEBE WALLER-BRIDGE’İN YENİ DİZİSİNE HAZIR MISINIZ?

‘Fleabag’ yaratıcısı yeni bir proje üzerinde çalışıyor!

Fleabag finalinden üç sene sonra Phoebe Waller-Bridge yeni bir televizyon dizisi üzerinde çalışıyor. Deadline’ın haberine göre Amazon Prime Video ile anlaşan Emmy Ödüllü Bridge, çekimlere bu yıl başlamayı planlıyor. 2019’da ‘Fleabag’ serisinin ikinci sezonu ile birlikte Amazon Prime Video ile bir anlaşma imzalayan Waller-Bridge, platform için ilk orijinal projesi üzerinde çalışıyor. 

Henüz projenin detayları bilinmese de yeni dizinin, Waller-Bridge’in yapımları olan ‘Fleabag’ ve ‘Killing Eve’ gibi insan ilişkileri hakkında dürüst ve karanlık komedi bir bakış açısı olacağı düşünülüyor. Son üç yıldır televizyon ve film dünyasında kamera arkasında kalmayı tercih eden Waller-Birdge, ‘No Time to Die’ adlı son James Bond filminin senaryosuna da katkıda bulunmuştu. Kısa bir süre Donald Glover ile ‘Mr. & Mrs. Smith’ filminin yeni uyarlaması üzerinde çalışan Waller-Bridge, Eylül 2021’de kreatif farklılıklar sebebiyle projeden ayrılma kararı almıştı. 

Son yılları kamer arkasında geçirse de ara sıra ekranda gördüğümüz Waller-Bridge, HBO’un ‘Run’ yapımında yer almış ve aynı zamanda serinin yapımını üstlenmişti. Daha sonra ‘His Dark Materials’ adlı fantastik seride yer alan Waller-Bridge, ‘Fleabag’ serisinde birlikte oynadığı Andrew Scott ile bir araya gelmişti. 

Bu yıl birçok yapımda yer alan Waller-Bridge’i aynı zamanda şu ana kadarki en büyük filminde izleyeceğiz. Beşinci ‘Indiana Jones’ filminde Harrison Ford ile oynayan Waller-Bridge’in pandemi sebebiyle ertelenen filminin Haziran 2023’te vizyona girmesi bekleniyor.