'POLLY POCKET' FİLMİ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN HER ŞEY

Lena Dunham ve Lily Collins bir araya geliyor!

Margot Robbie’nin canlı aksiyon ‘Barbie’ filminde oynayacağını duyduktan sonra bu sene daha çok heyecanlanabileceğimiz bir haber olacağını düşünmemiştik… Ta ki Lily Collins ve Lena Dunham’in yeni film projesine kadar. Deadline’ın haberine göre Good Thing Going adlı prodüksiyon şirketi ile ‘Polly Pocket’ hakkında bir filmin yapımını üstlenecek olan Dunham, başrol için Collins’i seçti. Minik bir oyuncak ile arkadaşlık kuran genç bir kızın hikayesini anlatan ‘Polly Pocket’ filmi hakkında bilmeniz gerekenleri aşağıda görebilirsiniz…

LILY COLLINS VE LENA DUNHAM YENİ FİLM İÇİN BİR AÇIKLAMA YAPTI MI?

Dunham ile yeni projesine olan heyecanını gizleyemeyen Lily Collins, Instagram hesabı üzerinden Polly Pocket oyuncağı ile bir paylaşım yaptı. “Küçük Lil, büyük haber,” diye söze başlayan Collins, “Polly Pocket oyuncaklarına bağımlı bir çocuk olarak, bu projeyi duyurmak hayallerimi gerçekleştiriyor. Polly’in dünyaya komik ve modern bir şekilde yeniden tanıtmak için Robbie Brenner, Lena Dunham, Mattel ve MGM Studios’dan oluşan inanılmaz ilham verici bir ekip ile partner oluyorum, bu minik oyuncakları büyük ekrana taşıyoruz.” dedi. Aynı şekilde yeni projesi hakkında konuşan Dunham, “Polly Pocket, çocukluğumda benim için sayısız kaçamak saatlerini şekillendirdi – Polly bana anlatacak minik bir sihirli dünya ve anlatım için özgürlük verdi. Şimdi ise bir yönetmen olarak aynı fikirleri Lily Collins, Robbie Brenner, Mattel ve MGM ile ele almak almak oldukça şiirsel. Hem bu tarihi şirkete olan sevgimi hem de genç kadınların onlarla küçümsemeden konuşan akıllı, eğlenceli filmlere ihtiyacı olduğuna dair derin inancımı ortaya koyduğum için çok heyecanlıyım,” dedi. 

POLLY POCKET NEDİR?

30 senelik bir oyuncak markası olan Polly Pocket’ın daha önceki sahibi İngiltere’deki Bluebird Toys’du. İlk olarak 1989 yaratılan Polly Pocket, daha sonra Mattel tarafından satın alındı. Minik bebeklerden ve bir eve dönüşen çantadan oluşan Polly Pocket, yıllar içinde birçok versiyonda görüldü. Aynı zamanda 2018’de bir televizyon serisine dönüşen Polly Pocket, şimdi ise Lily Collins ve Lena Dunham sayesinde büyük ekrana taşınıyor. Daha önce de Barbie, Barney ve Thomas & Friends gibi oyuncaklarını filme dönüştüren Mattel, bu sene Barbie filmi ile birlikte iki heyecanlı haber duyurmuş oldu. 

POLLY POCKET FRAGMANI YAYINLANDI MI?

Henüz yapım aşamasında olan Polly Pocket filminin çekimleri başlamadığı için maalesef bir fragman yok. 

POLLY POCKET FİLMİNİN HİKAYESİ NEDİR?

Collins’in Instagram paylaşımını baz alarak ‘Polly Pocket’ filminin arkadaşlık ve moda üzerine odaklanacağını tahmin ediyoruz.