PRENS HARRY İLK DEFA KRALİYET AİLESİNDEN AYRILMALARI HAKKINDA KONUŞTU

Prens Harry, Meghan Markle ve oğlu Archie ile Kanada’da buluştu.

Geçtiğimiz hafta Kraliyet Ailesinden ayrıldıklarını duyuran Prens Harry ve Meghan Markle, zamanlarının bir kısmını Kanada’da geçireceklerini söylemişlerdi. Geçtiğimiz Pazartesi günü, İngiltere-Afrika Yatırım Zirvesi’ne katılan Prens Harry, Kraliyet Ailesindeki son resmi görevlerinden birini tamamladıktan sonra Kanada’ya gitti. 

Ayrılma kararından sonra ilk kez basın karşısında konuşma yapan Prens Harry, “Eşimle geri çekilme kararımız kolay değildi. Aylarca süren konuşmalar ve senelerce süren zorlukların ardından verilen bir karardı. Her zaman doğru kararları vermediğimi biliyorum ama bu durumda başka seçeneğimiz yoktu,” dedi. Net bir şekilde ayrılma kararlarını dile getirmeyen Prens Harry, “Medyanın oldukça kuvvetli bir güç” olduğunu belirtmekle yetindi. Aynı zamanda Meghan Markle ile beraber İngiliz basınını dava etmelerine değinen Prens Harry, kendilerine karşı yapılan propagandanın ailelerine zarar verdiğini söyledi. Ailesi ile birlikte hayatının en önemli adımını attığını söyleyen Prens Harry, bu kararı ailesini korumak için aldıklarını söyledi. 

Prens Harry, İngiltere-Afrika Yatırım Zirvesi’nde (Getty Images)

Geçtiğimiz Cumartesi günü Buckingham Sarayının açıklaması ile ünvanlarını bırakacakları belirtilen çift artık Kraliçe’yi resmi olarak temsil etmeyecekler ve Kraliyet görevlerini yerine getirmeyecekler. Bundan 10 gün önce Kanada’ya geri dönen Meghan Markle, oğlu Archie ve Prens Harry ile gözlerden uzak bir yaşam kurmayı planlıyor. Konuşmasında büyükannesi Kraliçe II. Elizabeth’e sonsuz saygısı olduğunu ve ailesine olan desteği için minnettar olduğunu söyleyen Prens Harry, “Ben ülkesine değer veren ve ömrünü vakıflar ve ordu gibi önemli değerlere adayan aynı adam olmaya devam edeceğim,” dedi. 

Zamanlarının bir bölümünü İngiltere’de diğer bölümünü de Kuzey Amerika’da geçirecekleri söylenilen çift, özel patronajlarda ve derneklerde çalışmaya devam edecekler. Prens Harry ile evlenmeden önce Suits dizisinde yer alan Markle, eğlence sektörüne geri dönerek Disney ile bir seslendirme anlaşması imzaladı. Konuşmasını, “Bana hayat konusunda önemli bir ders verdiniz. Bu rol bana neyin doğru olduğunu hayal edemeyeceğim bir şekilde öğretti. Ailemle beraber büyük bir adım atıyoruz ve bu yeni yaşamımda bana cesaret verdiğiniz için teşekkür ederim,” diyerek bitiren Prens Harry, zirvenin ardından Meghan Markle ve oğlu Archie’nin yanına, Kanada’ya gitti.