PRENS HARRY KENDİ BABASINDAN FARKLI BİR BABA OLMAK İSTİYOR!

“Siz acı çektiniz diye çocuklarınızın acı çekmesi gerekmiyor.”

Prens Harry, çocuklarını kendi yetiştirilme tarzından çok daha farklı büyütmek istediğini söyledi. Kısa bir süre önce Oprah Winfrey ile AppleTV+ için yapımını üstlendikleri ‘The Me You Can’t See’ belgesel serisinde mental sağlık mücadelesi hakkında konuşan Prens Harry, aynı zamanda annesi Prenses Diana’nın vefatından sonra babası Prens Charles’ın tepkisini anlattı. 

Prens Harry’nin anlatımına göre duygusal ve açık olmayan Prens Charles, kendi çocukluğundaki kısıtlamalarından etkilendi. Babasının durumu ele alışını doğru bulmadığını söyleyen Prens Harry, “Küçükken babam, ben ve William’a, ‘Benim için de böyleydi ve bu yüzden sizin için de öyle olacak' diyordu. Ve bence bu hiç mantıklı değil. Çünkü siz acı çektiniz diye çocuklarınızın acı çekmesi gerekmiyor, hatta bence tam tersi olmalı” dedi. 

Çocukları Archie ve yeni doğan Lilibet için farklı bir ebeveyn olmak istediğini söyleyen Prens Harry, farklı bir felsefesi olduğunun altını çizdi. “Eğer siz acı çekttiyseniz, negatif deneyimlerinizi çocuklarınız yaşamasın diye elinizden geleni yapmalısınız ki çocuklarınız doğru yetişsin” diyen Prens Harry, babası Prens Charles’ın yetiştirme tarzını tam olarak doğru bulmadığını ekledi.