PRENS HARRY LONDRA’YA DÖNECEK Mİ?

Prens Harry’nin, büyükbabası Prens Philip’in anma törenine katılması bekleniyor…

Büyükbabası Edinburgh Dükü Prens Philip’in vefatının ardından Prens Harry’nin İngiltere’ye dönüş dönmeyeceği merak konusu oldu. People dergisine göre İngiltere’ye gitmesi beklenen Sussex Dükü, Prens Philip’in cenazesine katılacak. COVID-19 önlemleri sebebiyle halka kapalı olacak olan tören, Kraliyet Ailesi'nin katılımı ile gerçekleşecek. Eşi Meghan Markle ve oğulları Archie ile Montecito, Kaliforniya’daki evlerinde yaşayan Prens Harry, geçtiğimiz sene Amerika’ya taşınmıştı. 

Prens Philip’in anma töreni planlanmaya başlanırken, Prens Harry ile birlikte Meghan Markle’ın da İngiltere’ye gitmesi söz konusu oldu. Kısa bir süre önce ikinci hamileliğini duyuran Markle, önümüzdeki yaz aylarında bir kız çocuğu dünyaya getirecek. 

Bu senenin başında bir enfeksiyon sebebiyle hastaneye kaldırılan Prens Philip’in durumunun iyiye gittiği düşünülüyordu. Her ne olursa olsun büyükbabasını görmek için Londra’ya dönüşünü planladığı söylenen Prens Harry’nin Prens Philip’i son bir kez görmek istediği yazılmıştı. Önümüzdeki günlerde açıklanacak olan anma töreni detayları ile birlikte Prens Harry’nin katılımı da kesinleşmiş olacak. 

Vakıfları Archewell’in internet sitesi üzerinden Edinburgh Dükünü anan Sussex Çifti, internet sitesindeki içerikleri durdurarak ana sayfada Prens Philip’e adanan bir mesaj yayınlamışlardı. “Majesteleri, Edinburgh Dükünün sevgi dolu anısına, 1921-2021,” yazan Sussex Dükü ve Düşesi, ”Hizmetin için teşekkür ederiz... çok özleneceksin,” diye eklediler.