PRENS HARRY VE MEGHAN MARKLE’DAN SÜRDÜRÜLEBİLİR SEYAHAT PROGRAMI

Son dönemde özel jet ile eleştirilen Sussex Dük ve Düşesi, bu konuya açıklık getirdi…

Prens Harry, Meghan Markle ve kendisinin ilk Sussex Royal Vakfı programını açıkladı. Çevre dostu seyahat alternatiflerini konu alan program hakkında konuşan Prens Harry, Markle ve kendisinin özel jet kullanımlarına da değindi. Amsterdam’da Travalyst adlı programı başlatan Harry, turistlere seyahatleri boyunca daha çevre dostu opsiyonlar sunuyor. Kraliyet gazetecisi Omid Scobie’nin haberine göre, Harry, bu program üzerinde 2 yıldır booking.com, SkyScanne, CTrip, TripAdvisor ve Visa ile çalışıyor. 

“Seyahat insanların zihnini farklı kültürlere, yeni deneyimlere ve dünyanın sunduğu mucizelere açıyor. Turizm sektörü büyüdükçe, dünya çapında sürdürülebilir yöntemler bulmak çok önemli. Yerel insanların ve çevrenin ihtiyaçlarına duyarlı olunmalı. Şirketleri, tüketicileri ve toplumları bir araya getirerek, ekosistemleri ve seyahat bölgelerini gelecek nesiller için koruma altına alabiliriz,” diyen Prens Harry, programın detaylarını açıkladı. 

Prens Harry, Amsterdam’daki gezisi sırasında, eşi Meghan Markle ile neden yaz tatilleri sürecinde özel jet kullandıklarını açıkladı. Kate Middleton, Prens William, Prens Andrew ve diğer birçok Kraliyet üyesinin özel jet kullanmasına rağmen, Sussex Dük ve Düşesinin özel jet tercihi İngiliz basınında gündem olmuştu. 

“Hepimiz daha iyi şeyler yapabiliriz ve kimse mükemmel değil. Hepimizin kişisel sorumlulukları var. Asıl soru bunu dengelemek için neler yaptığımız” diyen Prens Harry bu konuya açıklık getirdi. 

Daha sonra programın soru-cevap kısmında kendisine sorulan soruya, “Buraya normal uçak ile geldim. Seyahatlerimin %99’unu normal uçaklar ile yapıyorum. Bazı özel durumlarda ailemin güvenliğini sağlamak için farklı tercihler yapabiliyorum, bu kadar basit,” diyerek özel jet sorusunu bir kez daha yanıtladı.