ELLE STYLE AWARDS X M.A.C Ödül Töreni İçin Son
  • GÜN
  • SAAT
  • DAKİKA
  • SANİYE

PRENS HARRY VE MEGHAN MARKLE İLK BULUŞMALARINI ANLATTI

Prens Harry katıldığı yeni podcast yayınında Markle ile ilk buluşmalarını ve çok daha fazlasını anlattı. Çiftin ilk randevu için seçtiği yer oldukça ilginç...

Prens Harry son zamanlarda çok aktif! Önce Oprah Winfrey röportajı sonra Vax Live! konserindeki konuşması ve şimdi de Dax Shephard’ın ‘Armchair Expert’ adlı podcast yayını… Yapımcı Monica Padman ile birlikte Dax Shephard ile bir sohbete katılan Sussex Dükü, ailesi, mental sağlık ve Oprah Winfrey ile yeni belgesel serisi ‘The Me You Can’t See’ gibi birçok konuda konuştu. Röportajın bir noktasında Kraliyet Ailesindeki yaşantısı ve Meghan Markle ile nasıl tanışmasından bahseden Prens Harry, paparazziden kaçma stratejilerini anlattı. 

Kasım 2017’deki nişanlarından önce Meghan Markle ile farklı yöntemler denediklerini anlatan Prens Harry, birlikteliklerin ilk zamanlarında magazincileri atlatma teknikleri geliştirdiklerini söyledi. Londra’da bir süpermarkette buluştuklarını anlatan Prens Harry, birbirlerini tanımıyormuş gibi davrandıklarını anlattı. 

“Birbirimize marketin iki ucundan mesaj atıyorduk ve insanlar bana tuhaf tuhaf bakıp ‘Merhaba’ diyorlardı…  Aslında güzeldi, beysbol şapkamı takıyordum, yere bakıyordum ve kılık değiştirmiş gibi davranıyordum.” diyen Prens Harry, Meghan Markle ile ilk buluşma günlerini anımsadı. 

Röportajın devamında kendi mental sağlığı hakkında konuşan Prens Harry, çocukluk travmalarını ve bağımlılıklarını anlattı. “Sırıt, tahammül ve devam et. Yirmili yaşlarımın başlarında, bu işi istemiyorum. Anneme ne yaptığına bak, bunun tekrar olacağını bildiğim halde nasıl aile kuracağım, bir karım ve bir ailem olabilecek mi?" diye düşünüyordum. Perdenin arkasını gördüm, bu operasyonun nasıl yürüdüğünü ve işlediğini biliyorum. Bunun bir parçası olmak istemiyorum. Sonra terapiye başladığımda aniden balon patladı.” diyen Prens Harry terapi yardımı ile sağlıklı kararlar alabildiğinin altını çizdi. Terapi sonrasında işlerini değiştirdiğini, annesini nasıl gururlandıracağını düşündüğünü ve platformunu insanlar için kullanmaya karar verdiğini söyleyen Prens Harry, Invictus Games insiyatifini bu dönemlerde düşündüğünü belirtti. 

Terapiye gitme düşüncesini eşi Meghan Markle sayesinde gerçeğe çevirdiğini söyleyen Sussex Dükü, Kraliyet Ailesi'nde yaşamın ‘Truman Show’ filmi ile bir hayvanat bahçesi arasında bir his olduğunu ekledi. “Benim için en büyük sorun içine doğmaktı, bu riski seçiminiz olmdan üstleniyorsunuz.” diyen Prens Harry, “İngiliz medyası size sahip olduğunu düşünüyor. Bence orası bulunmak için çok tehlikeli bir yer.” diye ekledi. 

Eşi Meghan Markle ile Amerika’da paparazzi ile sorun yaşadıklarını anlatan Sussex Dükü, Santa Barbara’daki komşusu Orlandı Bloom ile birbirlerini magazincilere karşı uyardıklarını söyledi. Santa Barbara’daki yaşantılarında daha fazla özgürlükleri ve boş zamanlarının olduğunu söyleyen Prens Harry, Meghan Markle’ın da çok daha mutlu olduğunun altını çizdi. Eşi Markle’ın Kraliyet Ailesi'ne katılırken özgürce seyahat edemeyeceğini bildiğini ama böylesine haksızlıklar ve özel yaşantısına saldırı olacağını tahmin etmediğini söyleyen Prens Harry, Markle’ın artık böyle şeyler yaşamasını istemediğini ekledi.