PRENS HARRY VE MEGHAN MARKLE'IN PLANLARINDA 'MAKSİMUM 2 ÇOCUK' VAR!

Prens Harry Dr. Jane Goodall ile yaptığı röportajda eşi Meghan'ın uğradığı ırkçı saldırılar ve neden en fazla iki çocuk sahibi olmak istedikleri hakkında konuştu.

Irkçılığı "bilinçsiz önyargı" olarak tanımlayan Harry, "Birine gidip 'daha demin söylediğin şey, ya da yaptığın hareket ırkçıydı' derseniz ne olursa olsun o kişi size dönüp 'ben ırkçı değilim' der. Sana ırkçı demiyorum, sadece bu görüşünün sebebi yetiştirilme tarzın, büyüdüğün çevren birini farklı şekilde görmeni sağlayarak bilinçsiz önyargın olduğunu kanıtlıyor. İşte insanların bunu anlamaya başlaması lazım" dedi.

İklim değişikliği hakkında konuşurken konu, Prensin Meghan ile aile planlarına geldi. "İnsanlara hatırlatmamız gereken şey şu: bunlar şu anda olan şeyler. Bunu şu an yaşıyoruz. Kaynayan suyun içindeki kurbağayız. Bu çok korkutucu" diyen prense Dr. Goodall, "Oluyor ve oldu. Çok korkutucu. Özellikle de yeni bir bebeğin olduğunu düşünürsek" dedi.Harry gülerek, "Biliyorum. Gerçekten de çocuğunuzun olması bakışınızı değiştiriyor. Sanırım garip bir şekilde tanıştığım insanlar ve gidebildiğim yerlerden dolayı her zaman doğaya bir sevgim ve bağım oldu. Kuşkusuz şuan her şeye farklı bir açıdan bakıyorum. Ama çocuğum olmadan önce bile 'çok fazla çocuğum olmasın!' diye düşünüyordum.'En fazla iki!'" dedi. Prens Harry sözlerine, "Her zaman bu gezegenin ödünç olduğunu düşündüm ve ne kadar zeki ve gelişmiş olduğumuzu göze alırsak, bir sonraki jenerasyon için daha iyi bir gezegen bırakabilmeliyiz" şeklinde devam etti.