PRENS HARRY’NİN YENİ BİR İŞİ VAR!

Prens Harry, Mental Sağlık Koçu oldu…

Prens Harry’nin resmi olarak yeni bir işi ve ünvanı var. Sussex Dükü, milyar dolarlık koçluk ve mental sağlık şirketi BetterUp'ta baş etki sorumlusu rolünü kabul ettiğini açıkladı. Prens Harry’nin ekiplerine katıldıkları için çok heyecanlı olduklarını belirten San Fransisco esaslı BetterUp firması, Sussex Dükünü kadroya almış oldu! 

Bir blog paylaşımı ile 2,000’nin üzerinde mental sağlık koçu barındıran ve NASA, Hilton, Chevron gibi markalar ile çalışan BetterUp’a neden katıldığını açıklayan Prens Harry, “Amacım mental sağlık üzerindeki kritik diyalogu artırmak, destekleyici ve düşünceli topluluklar oluşturup, dürüst ve açık konuşmalar için bir ortam sağlamak. Ve umudum, insanların içsel güçlerini, dirençlerini ve güvenlerini geliştirmelerine yardımcı olmak. Zihinsel zindeliğimize odaklanmanın ve önceliklendirmenin, içimizde olduğunu asla bilmediğimiz potansiyel ve fırsatları ortaya çıkardığına inanıyorum. Kraliyet Deniz Komandolarının dediği gibi, "Bu bir ruh hali, Hepimizin içinde var” dedi. 

“Zihninizle uyum içinde olmak ve çevrenizde bir destek yapısına sahip olmak, kendi en yüksek versiyonunuzu bulmak için kritik öneme sahiptir. Kendi hayatımda öğrendiğim şey, acıyı amaca dönüştürme gücüdür. Orduda geçirdiğim on yıl boyunca, sadece fiziksel direnç değil, aynı zamanda zihinsel direnç de geliştirmemiz gerektiğini öğrendim ve o zamandan beri, dayanıklılığın ne anlama geldiğine ve onu nasıl inşa edebileceğimize dair anlayışım, tanıştığım ve onlardan bir şeyler öğrendiğim binlerce kişi ve uzman tarafından şekillendi” diye sözlerine devam eden Prens Harry, tanıdığı, tanımadığı herkese yardım olmak istediğini belirtti. 

Telefon, mesaj ve görüntülü konuşma ile insanları koçlar, danışmanlar, mentorlar ile buluşturan BetterUp uygulaması, dijital üzerinden birebir konuşmalar ve görüşmeler yaratıyor. Bu görevi kabul etmeden önce bir BetterUp danışmanı ile konuştuğunu itiraf eden Prens Harry, “Gerçekten harika bir koç ile bir araya geldim, bana gerçekten çok iyi tavsiyeler verdi ve bakış açımı değiştirdi ve bu yüzden, mental fitness yetimizi güçlendirmeye inanıyoruz, tüm Archewell ekibimizin de BetterUp uygulamasına erişimi var” dedi. 

Yeni görevinde mental sağlık üzerine sözcü olacak olan Prens Harry aynı zamanda konu çerçevesinde farkındalık yaratacak. BetterUp uygulamasının sosyal misyonunu ve etkisini yönlendirecek olan Prens Harry, ürün stratejileri üzerinde çalışarak, uygulamayı uluslararası bir boyuta getirmeyi hedefliyecek. Seyahat kısıtlamaları kalktığı zaman San Fransisco’daki merkeze gidecek olan Prens Harry, BetterUp’ın sözcüsü ve elçisi olacak. 

Geçen sene Harry ile bir ortak arkadaşları sayesinde çalışan BetterUp CEO’su Alexi Robixhaux, “Onun ilham ve eylem yoluyla etki modelinden güç alıyoruz. Gerçek bir dünya vatandaşı olarak, Prens Harry, hayatını dünyanın her yerindeki insanların farklı ihtiyaçlarına dikkat çekmeye ve akıl sağlığı girişimlerini savunmaya adadı” dedi. Wall Street Journal, Sussex Dükü'nün çalışanları yönetmemesine veya doğrudan rapor almamasına rağmen, tüm toplantılara katılacağını ve özel şirket etkinliklerinde görünmesinin beklendiğini bildirdi.