PRENS PHILIP’İN VEFATINDAN SONRA KRALİÇE DOĞUM GÜNÜNÜ NASIL KUTLAYACAK?

Kraliçe II. Elizabeth, bugün 95 yaşına giriyor.

Kraliçe II. Elizabeth’in bu yıl çok daha sessiz bir doğum günü kutlayacağı tahmin ediliyor. Bugün 95 yaşına giren Kraliçe’nin, doğum gününü eskisi gibi kutlamayacağı düşünülüyor. Geleneklere göre her yıl resmi bir portre paylaşan Kraliçe, People’ın haberine göre bu sene fotoğraf paylaşımı yapmayacak. Haziran ayında ‘Trooping the Colour’ adı altında doğum gününü halk ile birlikte kutlayan Kraliçe’nin bu yıl aynı etkinlikleri yapıp yapmayacağı henüz bilinmiyor. 

Haberlere göre doğum gününü ailesi ile Windsor Sarayı’nda geçirecek olan Kraliçe, burada çalışanları ve üç köpeği ile birlikte yaşıyor. Kraliçe’nin doğum günü için Los Angeles’a dönüşünü ertelediği söylenen Prens Harry ise birkaç gün daha Londra’da kalacak. 

Prens Philip’in vefatının ardından ilk doğum gününü kutlayacak olan Kraliçe, Cumartesi günü gerçekleşen cenazede eşine yazdığı veda mektubunu küçüklük takma ismi ‘Lilibet’ diye imzalamıştı. Cenazeden önce, Prens Philip ve Kraliçe II. Elizabeth’in daha önce görülmemiş bir fotoğrafını paylaşan Kraliyet Ailesi Instagram hesabı, “Majesteleri ve Kraliyet Ailesi, dünyanın dört bir yanından gelen tüm taziye mesajları için minnettar ve hayatını kutlamak için Dük’ün sevgi dolu anılarını paylaşan bu kadar çok insanı görmek ve duymaktan etkilendiler” yazmıştı.