PRENS WILLIAM VE PRENS HARRY AYLAR SONRA YENİDEN BİR ARADA

Prens kardeşler, anneleri Prenses Diana’nın anısına yapılan heykelin açılışına katıldılar.

Kardeşler yeniden bir arada! Prenses Diana’nın 60. yaşını kutlamak için Kensington Sarayı’ndaki heykel prömiyerinde buluşan Prens Harry ve Prens William, biraz pandemi sebebiyle biraz ise Prens Harry’nin Kaliforniya’ya taşınması sebebiyle Nisan ayında büyükbabaları Prens Philip’in vefatından beri bir araya gelmemişlerdi. 

Prens William ve Prens Harry, Prenses Diana'nın Kensington Sarayı'ndaki Heykel Açılışında (Getty Images)

Prenses Diana’nın vefatının 20. Yılı için 2017’de bu heykelin tasarlanmasını isteyen Prens Harry ve Prens William, annelerinin 60. Doğum günü için ortak basın açıklamalarında, “Annemizin 60. Doğum günü olacak bu günde onun dünyada iyilik yaymaya sebep olan ve sayısız hayatı değiştiren sevgisini, gücünü ve karakterini hatırlıyoruz. Her gün, onun hala bizimle olmasını diliyoruz ve umudumuz bu heykelin sonsuza dek onun hayatını ve mirasını temsil etmesi. Ian Rank-Broadley, Pip Morrison ve ekibine inanılmaz çalışmaları için, bunu mümkün kılan arkadaşlarımıza ve bağışçılara ve annemizin hatırasını yaşatan dünyadaki herkese teşekkür ederiz” dediler. 

Prenses Diana'nın Kensington Sarayı'ndaki Heykeli (Getty Images)

Buckingham Sarayı tarafından yayınlanan açıklamaya göre bu heykel, “Diana, Prenses Wales’ın sıcaklığını, zarafetini ve enerjisini yansıtırken aynı zamanda sayısız insana olan etkisini temsil ediyor.” Prenses Diana’yı etrafında üç çocuk ile gördüğümüz bu heykel aynı zamanda Diana’nın nesilleri aşan ve evrensel etkisini yansıtıyor. Kıyafetleri dahil hayatının son dönemlerini yansıtan bu heykel, Prenses Diana’yı en özgüvenli ve iyilik elçisi olduğu zamanlarda gösteriyor. 

Heykelin açılışına küçük bir grup ile katılan Prens Harry ve Prens William’a Prenses Diana’nın yakın aile üyeleri, heykel komitesi üyeleri, heykeltraş Ian Rank-Broadley ve peyzaj mimarı Pip Morrison eşlik etti. Kate Middleton ve Meghan Markle törene katılmazken, Middleton, William ve üç çocukları ile birlikte özel bir gösterimde bulundu. Meghan Markle’ın ise yeni doğum yapması sebebiyle törene katılmadığı söylendi.