PRENSES DIANA MI YOKSA KRISTEN STEWART MI?

Yardım! Hangisi gerçek Prenses Diana?

Kristen Stewart, Kraliyet Ailesine katıldı. ‘Spencer’ adlı yeni biyografik filmde Prenses Diana’yı canlandıran Stewart’ın çekimlerden ilk kareleri yayınlandı ve sosyal medya şokta! Instagram’da hızlı hızlı geçerken direkt olarak Prenses Diana olarak baktığımız karede, Kristen Stewart’ı bulamadık. 2016’da Jackie Kennedy’nin hayatının anlatıldığı ‘Jackie’ filmini yöneten Pablo Larrain tarafından yönetilen ‘Spencer’ filmi Sonbahar 2021 sezonunda vizyona girecek. Prenses Diana’nın trajik ölümünün 25. Yıldönümünden bir sene önce yayınlancak olan filmden ilk görüntüler, Kraliyet Ailesi tutkunlarından tam puan aldı. 

Lady Di’nin hayatını anlatan filmde spesifik bir hafta sonuna odaklanacak. Aralık 1991’de geçen film, Prenses Diana’nın Prens Charles’dan boşanıp boşanmama kararını verdiği zamanı konu alacak. “Evlilik dışı ilişkileri ve boşanma söylentileri dolaşırken, Sandringham’da Noel kutlamalarında barış sağlanıyor. Yemekler, avcılık ve eğlenceler var. Diana oyunun kurallarını biliyor. Ama bu sene, her şey çok daha farklı olacak,” diye kısa bir açıklama yayınlayan film, kameralarını Prenses Diana’nın hayatının ikinci en önemli kararını aldığı zamana çeviriyor. 

Filmde Stewart’a Timothy Spall, Sally Hawkins ve Sean Harris gibi isimlerin eşlik ettiği doğrulanırken, hangi karakterlere hayat verecekleri açıklanmadı. Bir basın açıklaması ile filmi anlatan Stewart, “Spencer filmi, Diana'nın hayatında önemli bir dönüm noktasında kim olduğuna dair duygusal bir betimlemenin içine dalıyor. Bu, kendi adıyla başlayan parçalarının toplamının fiziksel bir iddiası; Spencer. Diana, Spencer isminin kendisi için ne anlama geldiğini tutmaya çalışırken aynı zamanda özüne dönmeye çalışıyor,” dedi. 

Son olarak Netflix’in ‘The Crown’ serisinin 4. sezonunda Emma Corrin tarafından canlandırılan Prenses Diana, yeniden gündeme oturmuştu. Dünyanın en unutulmaz figürlerinden biri olan Prenses Diana, 2020’de yeniden 90’lı yıllarda olduğu gibi spot ışıkları altındaydı diyebiliriz. ‘The Crown’ serisinin 5. Sezonunda Elizabeth Debicki tarafından canlandırılacak olan Prenses Diana, 2013’te ise Naomi Watts tarafından ‘Naomi’ adlı filmde canlandırılmıştı. 


Halkın Prensesi olarak adlandırılan Prenses Diana’nın hayatını konu alan yeni ‘Spencer’ filminin senaryosunu ‘Peaky Blinders’ ve ‘The Girl in the Spider’s Web’ yapımlarından tanıyacağını Steven Knight yazdı. Larrain’in hem yönetmen hem de yapımcı koltuğunda olduğu filmde, Juan de Dios, Jonas Dornbach, Janine Jackowski ve Paul Webster da yapım ekibinde yer alıyor. Oscar Ödüllü ‘Little Women’ filminin kostümlerini üstlenen Jacqueline Durran tarafından tasarlanacak olan kıyafetlerin yanı sıra sinematografi de Claire Mathon tarafından yürütülecek. 

Daha önce ‘Spencer’ filmini “alt üst olmuş bir peri masalı,” olarak açıklayan Lerrain, Kristen Stewart’ı tercih etme sebebini Deadline’a anlatmıştı. “Kristen birçok şey olabiliyor, aynı zamanda çok gizemli, kırılgan ve güçlü görünebiliyor, bu da tam aradığımız şeydi. Bu elementlerin kombinasyonu bana onu düşündürttü. Senaryoya verdiği tepki ve karaktere yaklaşımı görülmesi gerekilen çok güzel bir şeydi. Bence Kristen hem ilgi çekici hem de büyüleyici bir iş çıkaracak. O doğanın bir gücü.”

Yakın bir zamanda verdiği röportajda çekim sürecini anlatan Stewart, “Aksan çok korkutucu çünkü insanlar bu sesi iyi biliyor ve bu çok, çok farklı ve özel.  Şu anda üzerinde çalışıyorum ve zaten diyalekt koçum var. Bu, şimdiye kadarki en üzücü hikayelerden biri ve ben sadece Diana’yı oynamak istemiyorum, onu samimi bir şekilde tanımak istiyorum. Bu arada, uzun bir zamandır bir rol beni bu kadar heyecanlandırmamıştı,” demişti.