PRENSES DIANA’NIN KARDEŞİ ÇOCUKLUK TRAVMALARINI ANLATTI

“Babamız sessiz ve sürekli bir sevgi kaynağıydı, ama annemiz annelik için uygun değildi.”

Prenses Diana’nın kardeşi Charles Spencer, anneleri Frances ve babaları John Spencer’ın boşanmalarının ardından yaşadıkları çocukluk travmasını anlattı.

Sunday Times’a konuşan Charles, 9.

Earl Spencer, 1969’da ayrılan ebeveynlerini anlattı. Ayrılığın çocukluğunda yarattığı etkileri silmek için “ızdırap verici ve korkunç” bir terapi sürecinden geçtiğini söyleyen Spencer, ablası Diana ile yaşadıkları süreci dile getirdi. 

Charles Spencer (Getty Images)

“Diana ve benim yatılı okulda olan iki ablamız vardı. Bu nedenle çoğunlukla bu süreci ikimiz yaşadık ve bu konuyu da konuştuk. Babamız sessiz ve sürekli bir sevgi kaynağıydı, ama annemiz annelik için uygun değildi. "Bu onun suçu değil sadece yapamadı,” diyen Spencer, giderken eşyalarını toplarken, o zamanlar 5 yaşında olan Diana’ya geri gelip onu göreceği konusunda söz verdi. Diana onu hep kapıda bekledi ama asla gelmedi. Beni koridorun diğer ucunda ağlarken duyabiliyordu ama karanlıktan korktuğu için yanıma gelemiyordu” diye ekledi. 

20 senedir terapiye gittiğini söyleyen Charles Spencer, “Özellikle geçtiğimiz sene mutsuz çocukluğum üzerinde çok çalıştım bu gerçekten ızdırap verici ve korkunçtu. Bunu kendime acıdığım için söylemiyorum, bu kadar çaresizce mutsuz olması benim için aslında ilginçti. Ancak sonuç rahatlatıcı oldu. Diğer taraftan çıkmak güzeldi,” dedi. .