PRENSES DIANA’NIN KIYAFETLERİ AÇIK ARTIRMADA REKOR KIRDI

Satılan kıyafetler arasında, Lady Di’nin Türkiye ziyaretinde giydiği kombin var!

Tarihin en ikonik gardıroplarından birine sahip olan Prenses Diana’nın kıyafetleri beklendiğin üç katı üstüne £260,000’e açık artırmada satıldı.

1980’lerde Prenses tarafından giyilen üç günlük kombin, Londra’daki Kerry Taylor Auctions açık artırma evi tarafından tek bir koleksiyonere satıldı.

“Diana’nın günlük kombinleri, gece kıyafetlerinden çok daha nadir. Prenses, 90’lı yıllarda çoğu gece kıyafetini açık artırmada satmıştı,” diyen Kerry Taylor, “Günlük kıyafetlerinin çoğunu resmi açık artırmalarda sattı, bağışladı veya arkadaşlarına verdi bu yüzden çoğu kayıp,” diye ekledi. Prenses Diana, Catherine Walker tarafından tasarlanan bir kıyafeti 1988’de Türkiye ziyaretinde giymişti ve bu kombin açık artırmada £93,000’e satıldı. Bir diğer kıyafet ise, Kraliyet ailesinin çok sevdiği tasarımcılar David ve Elizabeth Emanuel tarafından tasarlandı. £120,000’e satılan denizci stili kıyafet, Prenses Diana tarafından 1986 Bahrain gezisinde giyilmişti. Son olarak, Lady Di’nin 1984’te giydiği kırmızı Jasper Conran takımı ve beresi, £62,500’e satıldı.
.