PRENSES DIANA’NIN MEKTUPLARI AÇIK ARTIRMADA SATILDI

Lady Di, mektuplarında Kraliçe için bir takma isim kullanıyormuş!

Yaklaşık yirmi senedir saklanan ve Prenses Diana’nın yazdığı mektup koleksiyonu geçtiğimiz hafta bir açık artırmada $113 bine satıldı! 1990 ve 1997 yılları arasında Prenses Diana’nın arkadaşı Roger Bramble’a yazdığı mektuplar, uzun bir süredir gizleniyordu. Şimdi ise Netflix’in ‘The Crown’ serisi ile Prenses Diana’nın tekrar bir ikon olması ile birlikte Bramble ailesi, bu mektuplar ile Lady Di’nin farklı bir yanını görmemizi umuyorlar. 

“Diana’nın güncel yansıtmalarının halkın aklında kabul edilen bir tasvir olabileceğinden endişe duyduk. Bu mektupların Prenses Diana’nın şefkatli, kültürlü ve harika bir insan olduğunu ortaya çıkardığına ve daha geniş bir yelpazeye yayıldığında yalnızca bu mektuplara itibar edilebileceğine inanıyoruz” diyen Bramble ailesi, mektuplar ile gerçek Prenses Diana’yı göreceğinizi vurguluyorlar. 

Diana’nın Prens Charles’dan ayrılığını, mental sağlık mücadelesini ve basın ile yaşadığı sıkıntıları anlatan mektuplarda aynı zamanda Prenses’in daha komik ve esprili yanı da öne çıkıyor. “Umarım Westminster Abbey’e gelişin, Patronun gelişinden önce olmuştur, eğer öyle değilse gerekçenin kendim olarak belirtilmesini beklerim” yazan Prenses Diana’nın, Kraliçe II. Elizabeth’e ‘Patron’ diye hitap ettiği 19 Ekim, 1995’te tarihli mektup ise $12 bine satılarak açık artırmanın en dikkat çekici mektupları arasında yer aldı.

Başka bir mektupta, Bramble'a Charles'dan boşanma sürecini ele alırken "çok hoş bir oyalama" için teşekkür eden Diana, aynı zamanda Andrew Morton'un ‘Diana: Her True Story—In Her Own Words’ adlı biyografisinin yayımlanmasından sonra gelen "korkunç bir haftayı" anlatıyor.

Dünyanın dört bir tarafından katılımcı alan açık artırmadan elde edilen tüm gelirler, Prenses Diana’nın birlikte çalıştığı ‘English National Ballet,’ ‘Young Musicians Symphony Orchestra,’ ‘Opera Rara’ ve ‘Benesh International Endowment Fund’ gibi kurumlara bağışlanıyor.