PRENSES EUGENIE DOĞUM YAPTI

Kraliyet Ailesinin en yeni üyesi burada!

İngiltere’nin yeni bir asil bebeği var! “HRH Prenses Eugenie, bugün 9 Şubat 2021’de, Portland Hastanesinde, saat 08:55'te güvenli bir şekilde oğlunu dünyaya getirdi. Jack Brooksbank yanındaydı,” diye açıklama yapan Buckingham Sarayı, Prenses Eugenie’nin Londra’da doğum yaptığını doğruladı. Yeni doğan bebeğin ve annenin sağlığının iyi olduğunu söyleyen Buckingham Sarayı, küçük bebeğin 3.7 kg olduğunu belirtti.

Yapılan basın açıklamasında, “Kraliçe, Edinburgh Dükü, York Dükü, Sarah, York Düşesi ve Bay ve Bayan George Brooksbank, haber ile mutluluklarını belirttiler,” denerek Jack ve Eugenie’nin ailesinin de doğum sebebiyle çok heyecanlı oldukları eklendi. Henüz ismi halka açıklanmayan yeni kraliyet bebeği, Kraliçe II. Elizabeth ve Edinburgh Dükü'nün torunlarının 9. Torunu oldu. Prens Andrew ve Sarah, York Düşesinin ilk torunu olan yeni bebek, şimdiden İngiliz Kraliyet ailesinde coşku yarattı. 

Şu noktada Kraliyet Ailesi'nin ne zaman yeni bebeğin ismini açıklayacağını bilemiyoruz ancak önceki durumlara bakacak olursak, ailenin birçok üyesi bebeklerinin ismini daha sonra açıklamıştı. Öncesinde aile içinde bir duyuru yapan Kraliyet Ailesi, halka ismi duyurmadan önce bebek ile vakit geçirmeyi tercih ediyorlar. “Ancak kraliyet ailesi mensupları, ailenin yeni bir üyesinin isimlendirilmesindeki büyük sorumluluğu da göz önünde bulunduruyorlar ve bence ismini duyurmadan ve bebeğin tarihteki yerini mühürlemeden önce tercihlerinden yüzde yüz emin olmak istiyorlar,” diyen kraliyet uzmanı Victoria Arbiter, ismin açıklanmasındaki gecikmenin sebeplerini belirtti.