PRIYANKA CHOPRA'NIN CITADEL DİZİSİNDEN KALICI BİR İZİ OLMUŞ!

Chopra, çekimler sırasında dublör kullanmamayı tercih etmiş...

ALYA BARUTOĞLU ALYA BARUTOĞLU 01 Mayıs 2023
PRIYANKA CHOPRA'NIN CITADEL DİZİSİNDEN KALICI BİR İZİ OLMUŞ! Getty Images

Özgeçmişinde birçok aksiyon filmi taşıyan ve bunun yanı sıra 50 Bollywood filmi ile bilinen Priyanka Chopra’nın hayranları ‘Citadel’ için dublör kullanıp kullanmadığını bilmek istiyorlar. ‘Citadel,’ dünyanın güvenliğini sağlamakla görevli aynı adlı küresel bir casus teşkilatının yok edilmesinden sekiz yıl sonra geçen bir bilim kurgu aksiyon gerilim filmi. Chopra, ortağı Mason Kane (Richard Madden) ile birlikte ölümden kıl payı kurtulduktan sonra anıları silinen eski bir Citadel özel ajanı olan Nadia Sinh'i canlandırıyor. ‘Avengers: Endgame’ ve 'Captain America: Civil War’ gibi filmlerin yönetmenleri olan Russo kardeşlerin yürütücü yapımcılığını üstlendiği dizi, Nadia ve Mason'ın geçmişlerini ortaya çıkarmalarını ve geçmişte yaşadıkları kimliklerin ne olduğunu öğrenmelerini konu alıyor.27 Nisan’da Amazon Prime Video’da prömiyerini yapan ‘Citadel,’ aynı zamanda Chopra’nın kırmızı elbisesi ve çantası gibi seride öne çıkan parçaları Amazon üzerinden satışa sundu. New York Post’a verdiği röportajda ‘Citadel’ karakterini “kadın bir James Bond” olarak tanımlayan Priyanka Chopra, “Russo kardeşler ile tanıştığım zaman bana karakterin nasıl olduğunu anlattılar. James Bond gibi kadın bir ajan yaratmak istediklerini söylediler. Ben de tabii ki bu yapımda yer almak istedim,” demişti. Aynı zamanda Digital Spy’a konuşan Chopra, bu karakterinin aksiyon ve ajan türlerini yeniden yarattığını söylemişti. “Hint filmlerinde çalışmış bir aktör olarak, bu kadar iddialı ve çığır açan bir şeyin içinde yer almak benim için çok heyecan vericiydi. Daha önce uzun metrajlı filmlerde veya televizyonda hiç denenmedi, bu yüzden ben de her şeye evet dedim,” diyen Chopra, "Ayrıca, casusluk türü çok uzun bir süredir erkeklerin elinde. Yani kadın casusları hak ediyoruz,” diye eklemişti. 

Peki Priyanka Chopra bu seri için dublör kullandı mı? Kısa bir süre önce Variety’e konuşan Chopra, Nadia Sina karakteri için dublör kullanmadığını açıkladı. En başta dublör kullanmak istediğini belirten Chopra, daha sonra kararını değiştirdiğini belirtti. “Aksiyon sahnelerini kendim oynamak istemiyordum,” diyen Chopra, “Ancak yapımcılardan gelen yönlendirmede ‘Oyuncuların yüzlerinin olabildiğince çok görünmesini ve kendinizi güvende hissettiğiniz bir yerde olmanızı çok isteriz’ dendi,” diye ekledi. Daha önce ‘The Matrix Resurrections’ gibi aksiyon filmlerinde yer alan Chopra, geçmişteki deneyimleri ile aksiyon sahnelerinde kendisinin oynayabildiğini anlattı. “Aksiyon filmlerinde ve rollerinde inanılmaz deneyimi olan biriyim,” diyen Chopra, “Sadece televizyon serilerinde değil ama Bollywood aksiyon filmlerinde. 15-20 sene önce dublörümün olmadığı projelerde yer aldım. Benim için çok tehlikeli olan akrobasi hareketleri yapan ve bir peruk takan küçük bir adamım vardı, çünkü o zamanlar kadınlar bu işte yoktu. Bu nedenle aksiyon sahnelerini nasıl yapacağımı öğrenmek zorunda kaldım,” diye ekledi. 

Deneyimlerine rağmen ‘Citadel’ çekimlerinde birçok kez incindiğini anlatan Chopra, bir sahnenin sol kaşında kalıcı bir yara izine sebep olduğunu da ekledi. “Londra’da yağmurlu bir günün sonuydu ve ışığı kaybediyorduk bu yüzden çok acele ettik,” diyen Chopra, “Yerler ıslaktı ve durmam gereken yerin biraz ötesinde durabildim. Bu yüzden kamera da bana daha çok yaklaştı ve kutuya çarparak kaşımı yaraladım. Ama şimdi iyi bir hikayem ve havalı bir yara izim var,” diye ekledi. Aksiyon sahnelerini çekerken genelde bedenine ve içgüdülerine güvendiğini söyleyen Chopra, her şeye rağmen bu yara izinin hayatı boyunca kendisine ‘Citadel’ çekimlerini hatırlatacağını söyledi. 


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.