RALPH LAUREN'DEN REKOR BAĞIŞ

Bugün, Ralph Lauren Kurumsal Vakfı, virüsten etkilenenlere yardım etmek için 10 milyon dolar bağışta bulunacağını açıkladı...

Bağış, Acil Yardım Vakfı, Dünya Sağlık Örgütü'nün COVID-19 Dayanışma Fonu ve daha fazlası dahil olmak üzere farklı kuruluşlar arasında bölünecek.

Ralph Lauren, bu sabah markanın sitesine yayınlanan basın açıklamasında," şimdi her zamankinden daha fazla, birbirimizi desteklemek bizim görevimiz haline geldi," dedi.

Ralph Lauren çalışanlarına, Acil Yardım Vakfı aracılığıyla da her türlü yardımı sağlayacaklarını ve bağışın bir kısmının da Amerika Moda Tasarımcıları Konseyi'ne (CFDA) gideceğini belirtti.

Lauren konuyla ilgili, “Şirketimizin temelinde, yaratıcılığımıza, güvenimize ve en önemlisi birbirimize olan desteğimize ilham veren bir beraberlik ruhu her zaman olmuştur. Geçtiğimiz haftalarda ve aylarda, bu temel hiç sarsılmadı. Biz ne olursa olsun, kim ve nereden olduğumuzun önemi olmadan, hepimizin bağlı olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle, bu kriz boyunca ekiplerimize ve topluluklarımıza yardımcı olmak için önemli adımlar atıyoruz" dedi.

Ralph Lauren, mağazalarının da geçici olarak kapatılacağını ve çalışanların ücretlerini yine de alacaklarını, Instagram sayfalarından duyurdu.


Bu cömert bağışa ek olarak Ralph Lauren,  maske ve koruyucu giysi gibi medikal koruyucu materyallar de üretecek. WWD'nin haberine göre marka, Amerikan ekibiyle birlikte 25.000 maske ve 250.000 izolasyon önlüğü üretecek.