REESE WITHERSPOON’UN POLİTİK HEDEFLERİ VARMIŞ

Witherspoon, Amerika Birleşik Devletleri’nin ilk kadın başkanı olmayı hedefliyormuş!

Reese Witherspoon her zaman oyuncu olmak istemiyormuş! Akademi Ödüllü bir oyuncu olmadan önce tamamen farklı bir hedefe sahip olan Witherspoon, Instagram üzerinden paylaştığı çocukluk fotoğrafı ile küçüklüğündeki hayallerini anlattı. Çocukken sadece politikacı olmakla kalmayıp aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri’nin ilk kadın başkanı olmak istediğini söyleyen Witherspoon, tamamen farklı bir kariyer planı izlemek üzere olduğunu ekledi. 


View this post on Instagram

I woke up this morning thinking about a moment from my childhood. In the 3rd grade our teacher asked us what we wanted to be when we grew up, I raised my hand and said, “I want to be the first female President of the United States of America. “Some of the kids laughed, but my teacher looked me in the eye and said, “I will be the first person to vote for you, Reese”. My thoughts today are with woman in our country, especially the young Black and Brown girls of our nation. Who have watched their mothers hold up their families, their communities, their cities, their states. Now you know that YOU too can work hard, dedicate your life to service and show up every day to help others, and YOU can RISE to become a Vice Presidential nominee in the United States of America. Today is a truly historic day! 🇺🇸 #KamalaHarris #WeHaveHerBack

A post shared by Reese Witherspoon (@reesewitherspoon) on


“Bu sabah uyandığımda çocukluğumdan bir günü anımsadım. 3. sınıfta öğretmenimiz bize büyüyünce ne olmak istediğimizi sordu, ben de elimi kaldırım, ‘Amerika Birleşik Devletleri’nin ilk kadın başkanı olmak istiyorum,’ dedim. Bazı çocuklar güldü ama öğretmenim gözlerimin içine bakım, ‘Sana oy veren ilk kişi olacağım Reese,’ dedi,” yazarak bir paylaşım yapan Witherspoon, Kaliforniya senatörü Kamala Harris’e desteğini belirtti. 

Geçtiğimiz günlerde Demokratların başkan yardımcısı adayı olan Harris, seçilirse bu pozisyondaki ilk kadın olacak. “Bugün düşüncelerim ülkemizdeki kadınlar ile, özellikle ülkemizin genç siyahi ve kahverengi kızlarıyla,” diye ekleyen Witherspoon, tüm kadınlara ve genç kızlara istedikleri kariyere ulaşabileceklerini bir kez daha hatırlattı.