REGE-JEAN PAGE BRIDGERTON DİZİSİNDEN NEDEN AYRILDI?

Hastings Dükü Simon'u bir daha göremeyeceğiz!

Geçtiğimiz hafta Rege-Jean Page’in ‘Bridgerton’ dizisinin ikinci sezonunda yer almayacağını duyurmuştuk. Variety’e bir röportaj veren Page, ayrılmasının sebeplerini anlattı. Prodüksiyonun en başından beri rolünün kısa süreceğini bildiğini söyleyen Page, “Bu bir sezonun başı, ortası ve sonu olacaktı—bize sadece bir sene verin. Bu ilginç çünkü sınırlı bir seri gibi hissettiriyor. Geliyorum, kendi bölümüm için katkıda bulunuyorum ve sonra Bridgerton ailesi devam ediyor,” dedi. Haberin yayınlanmasının ardından Page’in ayrılma sebeplerinin düşünülenden farklı olduğu söylenmeye başlamıştı. Aşağıda Rege-Jean Page’in seriden ayrılma sebeplerini görebilirsiniz…

PAGE, ROLÜNÜN SADECE BİR SEZON OLDUĞUNU BİLİYORDU!

2 Nisan’da Variety’e verdiği röportajda, Julia Quinn’in kitap serisinden bahseden Page, her sezonda farklı bir Bridgerton kardeşine odaklanacağının altını çizmişti. Simon ve Daphne’nin aşk hikayesinin sadece bir sezon olmasının oldukça normal olduğunu söyleyen Page, “"Aşk türünde farklı olan şeylerden biri, izleyicinin arkın tamamlandığını bilmesidir. İzleyiciler bunu bilerek gelirler, böylece insanları duygusal düğümlere bağlayabilirsiniz çünkü birlikte olacağımız, evleneceğimiz ve bebeğimizin olacağına dair güven alırlar” dedi. Aynı zamanda dizinin devamını heyecanla beklediğini ekleyen Page, “Bridgerton’un devamı için heyecandan başka bir şey hissetmiyorum ve dünyayı ele geçireceğine eminim. Ama bu hikayeleri tamamlayıp insanları etkilemek de çok değerli” dedi. 

PAGE, İKİNCİ SEZON SENARYOSUNDA YOK

6 Nisan’da Hollywood Reporter, Page’in en başından beri ikinci sezonda olmadığını belirtmişti. En başından beri ikinci sezon hikayesinde olmamasına rağmen, şovun yayınlanmasının ardından alınan pozitif tepki üzerine Page’e bir teklif götürüldüğü de eklendi. Film yapımlarına odaklanmak istediği için teklifi reddeden Page, kısa bir süre önce Russo Brothers’ın ‘The Gray Man’ filminin prodüksiyonunu tamamladı ve şimdi ise İrlanda’da ‘Dungeons and Dragons’ filminin çekimlerine gidiyor. Shonda Rhimes, bu haberlerin ardından Vanity Fair’e konuşarak, Page’in sadece bir sezon için kontrat imzaladığını belirtti. 

SHONDA RHIMES, PAGE’İN AYRILMA SEBEBİNİ ANLIYOR

12 Nisan’da Page Six’in haberine göre Page, ‘Bridgerton’ serisinden “kreatif ayrılıklar” sebebiyle ayrılma kararı aldı. 13 Nisan’da ise şovun yapımcısı Shonda Rhimes, çıkan spekülasyonlar üzerine Vanity Fair’e konuşarak, “Onu seride öldürmedik bile! Rege Jean çok güçlü ve harika bir oyuncu ve bu da işimizi doğru yaptığımızı gösteriyor. Her sezon, işimiz doğru insanları bulup bu inanılmaz ve harika romantik hikayeyi bir araya getirmek,” dedi. 

Page’in ayrılmasının ardından bu kadar tepki almayı beklemediğini söyleyen Rhimes, “Bu kadar büyük bir tepki beklemiyordum çünkü Bridgerton serisindeki her kitapta farklı bir aşk hikayesi anlatılıyor. Yani demem o ki: Rege Jean ne yapabilirdi ki? Onlara mutlu son verdik. Şimdi ise farklı bir çifte odaklanacağız,” dedi. 

PAGE SERİNİN DEVAMI HAKKINDA OLUMLU YORUMLAR YAPIYORDU


Dürüst olmak gerekirse, ilk bölümden sonra birçoğumuz ‘Bridgerton’ serisini Rege-Jean Page için izledik! Resmi olarak ‘Bridgerton’ serisindeki zamanı dolmuş olabilir ancak Page daha önce Simon karakterine devam edeceği için heyecanlı olduğunu söylemişti. “Cennete inanıyor muyum bilemiyorum. Aşk türünün genelde mutlu sonla bitmesi gerektiğini biliyorum. Ama karakterleri keşfetmeye devam ederken, aşkın evrim geçiren bir şey olduğunu düşünüyorum. Bakılması gereken, derin olarak incelenmesi gereken, yıprandığında veya yırtıldığında onarılması gereken yaşayan, nefes alan bir şeydir. Onlar çok genç yaşta evlendiler. Hala yapacak çok şey var. Yapacakları çok şey var ve bence bunu birlikte yapmalarını izlemek her zaman eğlenceli olacak,” diyen Page, seride Daphne ve Simon’un hikayelerinin devam edeceği sinyallerini vermişti. Ancak sanırsak yolculukları birinci sezonda sona erdi!

Etİketler