REGE-JEAN PAGE SAG ÖDÜLÜ ADAYI OLDU

Ve sosyal medya ‘Bridgerton’ hayranlarının sevinç paylaşımları ile doldu!

Netflix’in son dönemlerde en çok konuşulan serilerinden biri olan ‘Bridgerton’ sonunda ödül sezonu açılışını yaptı! Screen Actors Guild (SAG) Ödüllerinde iki adaylık alan ‘Bridgerton,’ hayranlarının sosyal medyada sevinç paylaşımları yapmalarını sağladı. Perşembe günü Instagram canlı yayını üzerinden SAG adaylarını duyuran Lily Collins ve Daveed Diggs, Netflix’in yeni serisinin iki ödül adaylığı olduğunu belirttiler ve bir ödül de Regé-Jean Page için! Seride Duke of Hastings karakterini canlandıran Regé-Jean Page, ‘Dram Serisinde En İyi Erkek Oyuncu’ ödülüne aday gösterildi, ‘Bridgerton’ serisinin diğer ödül adaylığı ise ‘Bir Dram Serisinde En İyi Kadro’ oldu. 


Altın Küre Ödül adaylıkları arasında bulunmayan ‘Bridgerton,’ sosyal medyada tepkilere sebep olmuştu. Serinin hayranları ‘Bridgerton’ dizisinin adaylığı olması gerektiğini savunurken, Netflix’in ‘Emily in Paris’ serisi Altın Küre Ödüllerinde iki adaylık aldı. Page’in SAG adaylığından sonra 2021’in favori erkek oyuncusunun takdir alması sosyal medyayı çok sevindirdi. 


Page, 4 Nisan’da gerçekleşecek olan SAG Ödüllerinde, ‘Dram Serisinde En İyi Erkek Oyuncu’ kategorisinde ‘The Crown’ serisinden Josh O’Connor, ‘Ozark’ serisinden Jason Bateman, ‘This Is Us’ serisinden Sterling K. Brown ve ‘Better Call Saul’ serisinden Bob Odenkirk ile yarışacak. Page’in ‘Bridgerton’ partneri Phoebe Dynevor, ne yazık ki ‘Dram Serisinde En İyi Kadın Oyuncu’ kategorisinde ödül adaylığı almadı. Haftanın başında NAACP Image Ödüllerinde 3 ödül adaylığı alan ‘Bridgerton’ serisi, ödül töreni sezonunda seyircilerin favorileri arasında. Kadroyu Instagram üzerinden kutlayan seri yaratıcısı Chris Van Dusen, “Tüm ekibim ile daha gururlu olamazdım! Tebrikler ailem!” yazdı. 
Ocak ayında ‘Bridgerton’ serisinin ‘The Witcher,’ ‘Stranger Things’ ve ‘The Queen’s Gambit’ serilerinden sonra en çok izlenen seri olduğunu açıklayan Netflix, dizinin ilk 28 günde 82 milyon hesaptan izlendiğini belirtmişti.