RIHANNA ARTIK TESCİLLİ BİR KAHRAMAN!

Rihanna, Barbados’un ‘Ulusal Kahramanı’ olarak taçlandırıldı.

Rihanna, uzayan başarı listesinde ‘Ulusal Kahraman’ ünvanını da ekliyor! Yaklaşık 400 yıllık İngiliz monarşisinden bağımsız olduktan sonra Barbados’un ilk cumhurbaşkanlığı göreve başlama töreni sırasında Rihanna ülkenin Başbakanı Mia Mottley tarafından onurlandırıldı.

“Minnettar bir ulus, ve daha da gururlu bir halk adına, size Barbados'un ulusal kahramanı olarak atanan Elçi Robyn Rihanna Fenty'yi sunuyoruz,” diyen Mottley, “Bir elmas gibi parıldamaya ve işlerinle, eylemlerinle ve nereye gidersen git saygınlık kazanmanla ulusuna onur getirmeye devam etmen dileğiyle,” diye ekleyerek Rihanna’nın 2012’deki ‘Diamonds’ şarkısına gönderme yaptı. 

2018’den beri Barbados’un elçisi olarak görev alan Rihanna, Saint Michael’de doğmuş ve Bridgetown, Barbados’ta büyümüştü. ‘Ulusal Kahraman’ olarak seçildiği günde ‘moda ikonu’ ünvanının da hakkını veren Rihanna, Bottega Veneta’nın Sonbahar 2021 koleksiyonundan deri bir elbise ve Briony Raymond’dan mücevherler tercih etti. 

Rihanna (Getty Images)

Geçtiğimiz Eylül ayında Kraliçe II. Elizabeth’i hükümdar olarak reddeden Barbados, bu tören ile cumhuriyet olmak için ilk adımlarını attı. Geçtiğimiz ay Barbados’un ilk Cumhurbaşkanı olarak göreve başlayan Dame Sandra Mason, parlemento tarafından seçilmişti. 

Prens Charles (Getty Images)

Cumhurbaşkanının göreve başlama törenine katılan Prens Charles, "Beni Barbados'a dönmeye ve ulusunuz için çok önemli olan bu olağanüstü günde kraliçe adına beni de davet ettiğiniz için derinden etkilendim. Cumhuriyetin oluşturulması yeni bir başlangıç sunuyor, ama aynı zamanda bir süreklilik üzerinde önemli bir noktaya işaret ediyor. Yalnızca seyahat ettiğiniz değil, geçmişimizin en karanlık günlerinden ve tarihimizi sonsuza dek lekeleyen köleliğin korkunç vahşetinden inşa ettiğiniz uzun yolda bir kilometre taşı,” dedi. Kraliçe II. Elizabeth hükümdar olarak kaldırılsa da Barbados, çoğu eski İngiliz sömürgesi oluşan 54 ülkenin gönüllü birliği olan Commonwealth'in bir parçası olmaya devam edecek.

Etİketler