RIHANNA BAHAMALAR'A YARDIM SÖZÜ VERDİ

Rihanna, geçtiğimiz hafta Dorian Kasırgası'nın vurduğu Bahamalar'a, The Clara Lionel Vakfı'nın yardım ulaştıracağını açıkladı.

Barbadoslu sanatçı Rihanna, Dorian Kasırgası'nın sebep olduğu yıkıma tanık olduktan sonra, bu doğal afetin kurbanlarına yardım edeceğine söz verdi. Pazartesi günü Twitter sayfasında, kasırganın yol açtığı hasarın fotoğraflarını gördüğünde şok olduğunu belirtti."#DorianKasırga'sının Bahamalar'da neden olduğu yıkımı görmek kalbimi param parça etti."


Bu tweetin ardından Rihanna, kar amacı gütmeyen vakfı the Clara Lionel Vakfı'nın, kasırganın kurbanlarına yardım edeceğini söyledi.2012'de Rihanna tarafından kurulan bu vakıf, dünya çapında yoksul toplumların sağlık ve eğitim gibi birçok hizmete erişimi üzerine çalışıyor.
BBC'nin raporlarına göre, hafta sonu boyunca saatte 440 kilometre hıza çıkarak kategori beşe yükselen Dorian Kasırgası, Salı günü kategori ikiye düştü. Ancak, kuzeybatıdaki adalar hala şiddetli yağmur, güçlü rüzgarlar ve fırtınalarla baş ediyor. Fırtına Abaco Adaları'nda beş kişinin ölümüne yol açtı. Konuya farkındalık getirip, üzüntüsü belirten tek ünlü Rihanna olmadı.Salı Günü, Kraliçe II. Elizabeth ve Edinburgh Dükü, taziyelerini iletmek için sosyal medyalarında bir açıklama paylaştılar.


"Bahamaların Kraliçesi olarak majesteleri, Dorian Kasırgası'ndan etkilenmiş herkese bir mesaj gönderiyor: "Prens Philip ve ben Dorian Kasırgası'nın sebebp olduğu yıkım karşısında şaşkınız ve oldukça üzgünüz. Bu korkunç kasırgada aile ve arkadaşlarını kaybeden herkese en içten taziyelerimizi sunuyoruz. Bu zor zamanda dualarım, evlerinin yok olduğunu gören herkesle. İlk yardım çalışanlarına ve arama kurtarma çalışmalarında gönüllü olan herkese en içten minnetlerimi sunuyorum. Elizabeth R."

CBS'in haberine göre, kasırganın ABD'ye oldukça yaklaşması nedeniyle, Florida, Georgia ve Güney Carolina'da yaşayan iki milyondan fazla sakinin bölgeyi tahliye etmesi önerildi.

YAZI: DENİZ AKKAYA