RIHANNA MİLYARDER OLDU

RiRi artık resmen dünyanın en zengin kadın müzisyeni!

Rihanna resmi olarak milyarderler kulübüne katıldı. Geçtiğimiz Çarşamba günü Forbes dergisinin yaptığı açıklamaya göre Rihanna’nın şu anki net varlığı $1.7 milyar. Dünyadaki en zengin kadın müzisyen olan Rihanna, 8 Platin rekoru kıran albümlerine rağmen kazançlarının çoğunu 2017’de kurduğu Fenty Beauty markası ile elde etti. Markanın değerinin yaklaşık $2.8 milyar olduğunu belirten Forbes, bu markanın Rihanna’nın kazançlarının çoğunu oluşturduğunu vurguladı. Kylie Jenner’ın Kylie Cosmetics ve Kim Kardashian’ın KKW Beauty gibi ünlülerin makyaj markalarının yıllık gelirlerini ilk senede geçen Rihanna, müzik sektöründe olduğu kadar güzellik sektöründe de farkını belli ediyor. 
Rekor kıran bir sunum ile 40 farklı fondöten tonu satışa sunan Fenty Beauty’nin başarısının bu çeşitliliği ve güzelliğin sınırlarını ortadan kaldırması sebebiyle geldiği düşünülüyor. Her ırktan, bedenden ve tercihten kadına hitap eden Fenty Beauty, güzelliğin sınırlarını kaldırıyor. 

Aynı şekilde 2018’de Savage x Fenty iç giyim markası ile Victoria’s Secret’ı gölgede bırakan Rihanna, daha sonra LVMH ile Fenty giyim markasını kurmuştu. Geçtiğimiz aylarda Fenty giyim markasının tüm operasyonlarının durdurulduğu belirtilse de, Rihanna Fenty Beauty’e ek olarak Fenty Skin adlı cilt bakım koleksiyonunu ve geçtiğimiz hafta ise Fenty Parfum adlı parfüm koleksiyonunu tanıttı. Güzellik, cilt bakımı ve iç giyim gibi sektörlerde başarı üstüne başarı elde eden Rihanna tüm bu yoğunluğuna rağmen müziği de bırakmıyor. Bu yılın başlarında ‘Anti’ adlı son albümünün 5. Senesini kutlayan Rihanna, yeni müziklerinin çok yakında geleceğini belirtmişti.