ROBERT PATTINSON DÜNYANIN EN GÜZEL ERKEĞİ SEÇİLDİ!

2019 Ekim ayında Daily Mail, Bella Hadid'in "dünyanın en güzel kadını" olduğunu duyurmuştu. Şimdi ise, Robert Pattinson'ın dünyanın en yakışıklı erkeği olduğu duyuruldu.

Daily Mail'in haberine göre, Pattinson'ın kaşları, gözleri, çenesi, burnu, dudağı ve genel yüz şekli, diğer ünlülerin oranlarıyla karşılaştırıldığında, Antik Yunanlıların "mükemmelik" ölçütüne en yakın gelen oldu. Avrupa Rönesansı'nda ressamlar tarafından kullanıldığına inanılan bir teknik olan bu mükemmellik ölçütü, Pi'nin altın oranını kullanarak belirlenir.

Bu formülün bulunuşundan bu yana, bilim adamları bir insanı güzel kılan şeyleri açıklamaya yardımcı olmak için "matematiksel bir formül geliştirdiler." Bu formülün sonucunda, birinin yüzünün "mükemmeliğe" ne kadar yakın olduğunu belirleyen bir yüzde ortaya çıkıyor. Pattinson, bu formüle göre, yüzde 92.15'lik bir orana sahip.

"Dünyanın en yakışıklı erkekleri listesinde" Alacakaranlık yıldızının arkasında, dokuz ünlü isim var.

Listede ikinci sırada Henry Cavill (91.64), ardından Bradley Cooper (91.08), Brad Pitt (90.51), George Clooney (89.91), Hugh Jackman (89.64), David Beckham (88.96), Idris Elba (88.01), Kanye West (87.94) ve Ryan Gosling (87.48) geliyor.

Plastik cerrah Dr. Julian De Silva, "Kullandığımız bu yepyeni bilgisayar haritalama teknikleri, birisinin fiziksel olarak güzel olmasını sağlayan şeyin gizemlerini çözmemize izin veriyor ve teknoloji, hastaların ameliyatını planlarken işimize çok yarıyor. Kişinin yüzünün eni ve boyunun ölçümüyle elde edilen yüzdeler, bilgisayarın çıkarttığı sonuca bölünüyor. Teoriye göre, bir kişinin yüzünün oranının 1.618'e (Phi) ne kadar yakın olursa, o kadar" güzel olurlar."