SAMANTHA KARAKTERİ ‘AND JUST LIKE THAT’ DİZİSİNE KATILACAK MI?

Kim Cattrall maalesef bizim kadar pozitif değil…

HBO Max’ın yeni ‘Sex and the City’ uyarlaması ‘And Just Like That’ dizisinin ilk sezonu yayınlanmaya başladı ve önceden okuduğumuz haberler ile Kim Cattrall’ın Samantha karakterini canlandırmadığını görmüş olduk. ‘And Just Like That’ serisinin ikinci sezonu henüz doğrulanmadı ancak projenin yapımcısı Michael Patrick King, yeni bir sezonun olabileceğinin ipuçlarını vermişti. “Çalışırken, her zaman başladığımız yerdeyiz gibi geldi,” diyen King, “Yani yeterince iyi hikayemiz varsa devam etmenin mümkün olduğunu düşünüyorum” diye eklemişti. 


İkinci sezonda Carrie Bradshaw’u canlandıran Sarah Jessica Parker, Charlotte York’u canlandıran Kristin Davis ve Miranda Hobbs’u canlandıran Cynthia Nixon’un olacağını tahmin ediyoruz. Peki Samantha Jones karakterini canlandıran Kim Cattrall olacak mı? Sarah Jessica Parker ile anlaşmazlıklarının ardından ‘And Just Like That’ serisinin ilk sezonunda yer almayan Cattrall’ın ikinci sezonda sürpriz olarak karşımıza çıkmasını umuyoruz. Belki bir gün…

Ancak ne yazık ki Hollywood Life’ın haberine göre Cattrall’ın ‘And Just Like That’ serisine katılmak gibi bir niyeti yok! Samantha rolüne bir daha asla geri dönmek istemediği belirtilen Kim Cattrall’ın orijinal serideki ve filmlerdeki zamanına minnet duyduğunu ve bu deneyimini hiçbir şeye değiştirmeyeceği söylendi. Ancak kendisini pozitif bir yönde ilerletmeyecek projelerde yer almak istemeyen Cattrall’ın, hayranlarının desteklerine teşekkür etse de anlaşamadığı kişilerle bir arada çalışmak istemediği eklendi. Üçüncü ‘Sex and the City’ söylentileri sırasında ücret konusunda anlaşmazlık yaşayan Cattrall, daha sonra 2018’de kardeşinin vefatının ardından Parker’ın taziyelerini samimiyetsiz bulmuş ve Parker’ın “acımasız” olduğunu söylemişti. Kasım 2021’de Daily Mail’in haberine göre ‘And Just Like That’ kadrosu tüm söylemlere rağmen Kim Cattrall’ın ikinci bir sezonda dahil olmasını mutlulukla karşılıyorlar. Tıpkı bizim gibi tüm kadro da Samantha’yı ekranda görmeye hazır! Ancak daha sonra Aralık 2021’de Michael Patrick King, Entertainment Weekly’e verdiği röportajda Kim Cattrall’ın Samantha’nın dönüşüne karşı tüm açık kapıların kapatılmasını istediğini söylemişti. “Samantha Londra’da yaşıyor. Carrie, Miranda, Charlotte ve Samantha artık yakın değil,” diyen King, “Herkesin bu dostlukların sonsuza kadar olduğuna inanması söylentilerin ortaya çıkmasına sebep oldu. Seyirci bu dostlukların sonsuza kadar olduğuna inanıyordu ve ana karakterler de öyle. Bu hissi yansıtmaya çalışıyoruz ama bu bir davet değil. Bu bir hikaye noktası” diye eklemişti.